8. fakülte kuruluyor

10 Temmuz 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz

BİNGÖL 8. FAKÜLTESİNE KAVUŞUYOR
İHA

Kuruluşu ile beraber hızlı bir büyüme sergileyen Bingöl Üniversitesi, çıtayı yükseltmeye devam ediyor. 7 fakülte ile hizmet veren Bingöl Üniversitesi, Sağlık Yüksekokulu’nun Sağlık Bilimleri Fakültesi’ne dönüştürülmesi ile fakülte sayısını 8’e çıkaracak.
Bingöl Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Gıyasettin Baydaş, Sağlık Yüksekokulu’nun Sağlık Bilimleri Fakültesi’ne dönüştürülmesi ile ilgili YÖK’e yaptıkları başvurunun kabul edilerek fakülteye dönüştürme taleplerinin onaylandığının bildirdi. 28 Mayıs 2015 tarihinde toplanan YÖK Genel Kurulu’nda alınan kararla Sağlık Yüksekokulu’nun Sağlık Bilimleri Fakültesi’ne dönüştürülmesi konusunda değerlendirmelerde bulunan Bingöl Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Baydaş, bununla beraber fakülte sayılarının 8’e çıkacağını belirterek, “Üniversitemiz sağlık alanında önemli bir noktaya kavuşmuş olacak. Diş Hekimliği Fakültesi’nden sonra Sağlık Bilimleri Fakültesi’nin de YÖK onayından geçmesi üniversitemiz için ve Bingöl için çok önemli bir kazanım. Bingöl’ün sağlık alanında gelişmesi için de önemli bir durum. Hem diş hekimliği hem sağlık bilimleri fakültesiyle beraber artık sağlık alanında da eğitim ve hizmet verecek fakültelerimiz olacak. Sağlık Bilimleri Fakültesi kurulma kararı Bakanlar Kurulu tarafından onaylanınca resmiyet kazanacaktır. Bingöl’e hayırlı olsun” dedi.
Bingöl Üniversitesi bünyesinde İlahiyat Fakültesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Ziraat Fakültesi, Fen Edebiyat Fakültesi, Veteriner Fakültesi, Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi, Diş Hekimliği Fakültesi ile beraber 7 fakülte mevcuttu. Sağlık Bilimleri Fakültesi ile bu sayı 8’e çıkmış olacak.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN