‘Et borsası’ Erzurumluları sevindirdi

13 Ekim 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz

Erzurum Et Üreticileri Birliği Başkanı Yılmaz, “Bölgemizde 170 bin büyükbaş hayvanımızı buradan sevk ediyoruz, 9 bin hayvanımıza da kesim yapıyoruz. Eğer 170 bin hayvanın yarısını biz kesim yaptırabilirsek bu Erzurum genelinde büyük katma değer sağlayacaktır”

 

Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun Erzurum ziyareti kapsamında katıldığı seçim mitinginde verdiği “et borsası” sözü kentte sevinçle karşılandı.

Erzurum  Et Üreticileri Birliği Başkanı Mücahit Yılmaz da et kombinasıyla entegre çalışacak borsanın kent için kararlı ve yararlı bir proje olacağını belirtti.

Borsa sayesinde hayvancılığın yarattığı katma değerin artacağını vurgulayan Yılmaz, şöyle konuştu:

Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun Erzurum ziyareti kapsamında katıldığı seçim mitinginde verdiği "et borsası" sözü kentte sevinçle karşılandı. Türkiye Kırmızı Et Üreticileri Birliği Erzurum İl Birliği Başkanı Mücahit Yılmaz, et kombinasıyla entegre çalışacak borsanın kent için kararlı ve yararlı bir proje olacağını belirtti. (Burak Akay - Anadolu Ajansı)

“Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğünün 2014-2015 yılları verilerine göre bölgemizde 170 bin büyükbaş hayvanımızı buradan sevk ediyoruz, 9 bin hayvanımızı da kesim yapıyoruz. Eğer 170 bin hayvanın yarısını biz kesim yaptırabilirsek bu Erzurum genelinde büyük katma değer sağlayacaktır. Et kombinasıyla bölgede sanayi gelişecek, böylece işsizlik ve göç engellenebilecek.”

AA

 

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN