Aslan, Vergi Dairesi Başkanı oldu

15 Ekim 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz

Erzurum Serbest Muhasebeciler ve Mali Müşavirler Odası Başkanı Orhan Akgüloğlu ve yönetim kurulu üyeleri Vergi Dairesi Başkanlığı’na atanan Ergün Aslan’ı ziyaret etti.

HABER MERKEZİ

Erzurum Vergi Dairesi Başkanlığı’na atanan Ergün Aslan, “Görevim süresince hak ve hakkaniyet ölçüsünden ayrılmamaya özen göstereceğim” dedi.

Bir süre önce Malatya Vergi Dairesi Başkanlığı’na atanan Yunus Poyraz’ın yerine Erzurum Vergi Müfettişleri Grup Başkanlığı’nda Grup Başkan Yardımcılığı ve komisyon üyeliği yapan Başkan Ergün Aslan tayin edildi. Yeni görevine başlayan Aslan’ı ziyaret eden Erzurum Serbest Muhasebeciler ve Mali Müşavirler Odası Başkanı Orhan Akgüloğlu ve yönetim kurulu üyeleri başarılar diledi. Mükellef odaklı hizmet anlayışı içerisinde, mükellef haklarını gözeterek, hizmetten yararlananların memnuniyetini sağlama noktasında çalışacaklarını belirten Aslan, “Başkanlığımız değişimin ve gelişimin gereğine inanan her kademedeki çalışanı ile klasik devlet kurumu imajından uzaklaşıp mükelleflerine güler yüzle hizmet veren bir idare haline gelmiştir. Bu amaçla, teşkilatımızın donanım eksikliklerinin giderilmesi ve mükellefle yüz yüze çalışan personelimize her türlü eğitim ve desteğin sağlanması yönünde çalışmalar yürütülmektedir. Gerçekleştirilen tüm bu düzenlemelerle vergi gelirlerinin adil, etkin ve verimli bir şekilde toplanması, akılcı, uygulanabilir bir vergi sistemi ile kamu maliyesinin temellerinin sağlamlaştırılması ve ekonomisiyle de güçlü bir Türkiye amaçlanmaktadır. Görevim süresince hak ve hakkaniyet ölçüsünden ayrılmamaya özen göstereceğim” diye konuştu.

Kayıtdışını en aza indirmeliyiz

Erzurum Serbest Muhasebeciler ve Mali Müşavirler Odası Başkanı Orhan Akgüloğlu ise Vergi Dairesi Başkanlığına ortak paydada hizmet ettiklerini hatırlattı. Özellikle şehirde vergi bilincinin yaygınlaştırılması ve kayıt dışılığı en aza indirmek noktasında çalışmalarının artırılarak sürdürülmesinin gerekliliğine dikkat çeken Akgüloğlu, “Kadim şehir Erzurum Türkiye’de devlete karşı sorumluluklarını hassasiyetle takip eden bir şehir olmakla birlikte vergi bilincinin de farkındadır. Fakat gerek ekonomik koşulların zorlukları yüzünden mükelleflerimiz zorluklar yaşamaktadır. Mükelleflerin bu durumda her iki kurum tarafından desteklenmesi gerekmektedir. Mali Müşavirler, Maliye ve mükellef arasında önemli bir köprü sorumluluk üstlenmiştir” dedi.

 

 

Erzurum Vergi Dairesi Başkanlığı görevine getirilen Ergün Aslan Kimdir?

1976 yılında İstanbul’da doğdu.

2001 yılında İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Maliye Bölümünden mezun oldu.

2003 yılında Vergi Denetmenliği mesleğine başladı.

2010-2011 yılları arasında Erzurum Vergi Dairesi Başkanlığı’nda İnsan Kaynakları Müdürlüğü yaptı.

2011 yılında yayımlanan 646 sayılı KHK ile Vergi Müfettişliği kadrosuna atandı.

2013 yılında Okan Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde Muhasebe ve Denetim Bölümünde yüksek lisans yaptı.

2015 yılında Erzurum Vergi Müfettişleri Grup Başkanlığı’nda Grup Başkan Yardımcılığı ve komisyon üyeliği görevlerinde bulundu.

13.10.2015 tarihi itibariyle Erzurum Vergi Dairesi Başkan Vekili olarak görevine başladı.

Evli olup, İngilizce bilmektedir.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN