Cağ kebabına KUDAKA desteği

27 Ekim 2015
1 Yorum Yapıldı Yorum Yaz

 

Yönetim Kurulu toplantısını Erzurum’da yapan KUDAKA, cağ kebabının endüstriyel üretimi ve pazarlanması için proje hazırlanmasına destek verecek. Toplantıda, ayrıca desteklenecek projeler de masaya yatırıldı.

HABER MERKEZİ

Kuzeydoğu Anadolu Kalkınma Ajansı (KUDAKA) cağ kebabının endüstriyel üretimi ve pazarlanması için fizibilite projesine destek verecek. Ajans, ayrıca Erzurum’un sanayi envanteri ve potansiyelinin araştırılmasına da katkı sağlayacak.

 

Kuzeydoğu Anadolu Kalkınma Ajansı (KUDAKA) 70. Yönetim Kurulu toplantısı Erzurum’da yapıldı. Vali Ahmet Altıparmak’ın başkanlığında  yapılan toplantıya Erzurum, Erzincan ve Bayburt’tan yönetim kurulu üyeleri katıldı. Yönetim Kurulu Başkanı Erzurum Valisi Ahmet Altıparmak, “Kalkınma Ajansımız bölgemizde yerel dinamiklerin hayata geçirilmesi ve bölgenin bir bütün olarak kalkınması adına faaliyetler yürütmektedir. Bu amaçla Ajansımızın bölgemizin uluslararası alanda rekabet edebilir, daha iyi bir noktaya gelebilmesi adına birçok konuda destekleri, planlama çalışmaları ve örnek faaliyetleri var” dedi.

KUDAKA YÖNETİM KURULU ERZURUM’DA TOPLANDI
KUDAKA Genel Sekreter Vekili Dr. Mehmet Ali Çakal’ın Ajansın mevcut çalışmaları hakkında yaptığı sunumun ardından toplantı gündemine geçildi.
Cağ kebabına destek

Toplantıda, 2016 yılı Mali Destek Programları kapsamında ulaşılmak istenen hedefler ile bu amaç doğrultusunda desteklenmesi öngörülen sektörler ve alt sektörler görüşüldü.
Ajansın hali hazırda yürütücüsü/ortağı olduğu ulusal ve uluslararası projeler ve söz konusu fonlardan daha fazla yararlanma konusunda fikir alış verişinde bulunuldu.

2015 yılı Doğrudan Faaliyet Desteği Programı kapsamında Ajansımıza sunulan;

Üzümlü Belediyesi’nin “Sürdürülebilir Turizm ile Yerel Ekonomiye Destek: Üzümlü Belediyesi Teleferik Yapımı Ön Fizibilite Raporu Hazırlama Çalışması”, Çoruh Havzası Kalkınma Birliği’nin “Koyunculuğun Geliştirilmesine Dayalı Olarak Oltu Cağ Kebabının Endüstriyel Üretimi ve Pazarlanması Fizibilite Projesi” ile Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü tarafından hazırlanan “Erzurum İli Sanayi Envanteri ve Potansiyelinin Araştırılması” projelerinin desteklenmesine,
Erzurum ilinin sağlık ve termal turizm potansiyelinin ulusal ve uluslar arası düzeyde tanıtılması, pazarlanması ve önemli bir destinasyon haline gelmesi amacıyla 18-21 Kasım 2015 tarihleri arasında İstanbul’da düzenlenecek olan 7. Uluslararası Sağlık Turizmi Kongresi’ne Erzurum Valiliği, Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanlığı, Kamu Hastaneleri Birliği, Pasinler Belediyesi, Aziziye Belediyesi ve Kuzeydoğu Anadolu Kalkınma Ajansı temsilcileri tarafından katılım sağlanmasına karar verildi.

YORUMLAR 1 Yorum Yapıldı.
  • cağ kebaba, tavuk dönere parayı yatıracağınıza tarımı hayvancılığı ve tarım-hayvancılığa dayalı sanayiyi geliştirin. devletin parasını böyle boktan şeylere harcıyorsunuz haram zıkkım olsun.
    27 Aralık 2017 02:24

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN