Vizesiz Avrupa çok konuşuldu  

8 Aralık 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz

30 Kasım-6 Aralık 2015 tarihleri arası yapılan araştırma sonuçlarına göre, “PRNet En’leri” 5 başlık altında sıralandı.

HABER MERKEZİ

PRNet A.Ş, en çok konuşulan olay ve kişileri raporladı.

Avrupa Birliği ve Türkiye ikili ilişkiler konusunda, Brüksel’deki zirveyle yeni bir başlangıç yaptı. Zirve sonrası yayınlanan bildiride, sığınmacılar krizinin yanı sıra Türkiye’nin AB’ye katılım sürecinin hızlandırılmasına yönelik vurgu dikkat çekti. Geri kabul anlaşmasının uygulanması ve öngörülen şartların karşılanması durumunda Türk vatandaşlarına vizesiz Avrupa için 2016’nın hedef tarih olarak gösterilmesi 512 habere konu olarak haftanın en çok konuşulan olayı oldu.

Yılın ilk ayında Türkiye’den 704,6 milyon dolarlık meyve sebze ithalatı yapan Rusya, ekonomik tedbirleri çerçevesinde Türkiye’den meyve ve sebze alımını yasakladı. Başbakan Medvedev’in , yaptırımları ‘’ Biz Türk iş çevrelerinin yaptırımda hiçbir suçu olmadığını biliyoruz, Türkiye yönetiminin takındığı tavrın neticesi olduğunu söylüyoruz. Ancak üzülerek zarar göreceklerini kabul etmek durumundayız ‘’ sözleriyle duyurması 312 haber ile basında yer aldı.

21’inci Birleşmiş Milletler İklim Değişikliği Zirvesi’nde Rus savaş uçağının düşürülmesi sonrası artan gerilimi dindireceği umulan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin görüşmesinin gerçekleşmemesi 264 habere konu oldu.

Türkiye, Rusya ile olan gerilimden dolayı doğalgazda alternatif arayışlarında ilk imzayı Katar’la attı. Erdoğan’ın ziyaretinde, Türkiye ve Katar arasındaki vizeler kaldırılırken doğalgaz konusunda uzun vadeli bir mutabakata varıldı. Katar ile yapılan anlaşma 196 habere konu oldu.

Türkiye’nin terör örgütü DEAŞ’ın elinde bulundurduğu Musul’un 32 km kuzeyinde yer alan Başika bölgesine, tankçılar dahil 600 kişilik asker sevkiyatı 119 haber ile Türkiye ve dünya gündemine oturdu.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN