Doğu Yağışa Teslim

2 Ekim 2017
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz

Yağmur Kars ve Iğdır’da hayatı olumsuz etkilerken ani bastıran dolu Ağrı’yı vurdu

Doğu’da sıcak günlerin ardından yağmur etkili olmaya başladı. Kars ve Iğdır’da yağmur hayatı olumsuz etkilerken, Ağrı ani bastıran dolunun şaşkınlığını yaşadı.

Ağrı merkez ve kırsal alanlarda başlayan yağmur ve dolu nedeniyle günlük hayat olumsuz etkileniyor. Kent merkezinde bir anda bastıran fırtına, yağmur ve dolu nedeniyle bazı caddeler adeta göle döndü. Dolu nedeniyle bazı yerler beyaza büründü. Yağmur ve doluya hazırlıksız yakalanan vatandaşlar çareyi iş yerlerine sığınmakla buldu. Yağmur ve doluya hazırlıksız yakalanan ilkokul öğrencilerinin ise kafalarına poşet takarak kendilerini korumaya çalıştıkları görüldü. Dolu ve yağmur yağışı sırasında bazı yerlerde trafik durma noktasına gelirken, araç sürücüleri de zor anlar yaşadı. Yaklaşık olarak yarım saat etkisini sürdüren dolu ve yağmur yağışından sonra günlük hayat normale döndü.

Kars’ta, yağmur hayatı olumsuz etkiledi

Kars’ta 2 gündür etkili olan yağmur, cadde ve sokakları sular altında bırakırken, hayatı da olumsuz etkiledi.

Kente önceki gün başlayan ve aralıklarla devam eden yağmur, cadde ve sokakları sular altında bıraktı. Hava sıcaklığının da düştüğü Kars’ta yürütülen yol çalışmalarını da engelledi.

Kars’ta, yağmurdan en çok etkilenen ise vatandaşlar oldu. Caddeye hazırlıksız çıkan vatandaşlar yağmurdan nasibini aldı. Yağışlı havanın hafta sonuna kadar devam edeceği öğrenildi.

Iğdır’da sağanak etkili oldu

Öğle saatlerinde kent merkezinde etkisini gösteren sağanak yağmur, cadde ve sokaklarda su birikintileri oluşmasına neden oldu. Yağmura hazırlıksız yakalananlar ise iş merkezleri ve otobüs duraklarına sığınarak korunmaya çalıştı.

Bölgede havanın; parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerine doğru Erzurum, Kars, Ağrı ve Ardahan illerinde sağanak yağışlı olarak geçeceğinin tahmin edildiği belirtildi.Yetkililer, oluşabilecek olumsuzluklara karşı vatandaşların dikkatli olmaları gerektiğini kaydettiler. İha

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

İlginizi Çekebilir

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN