HDP’li Çelik’e 6 Yıl Hapis Cezası

7 Ekim 2017
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz

HALKLARIN Demokratik Partisi (HDP) Muş Milletvekili Burcu Çelik, terör örgütüne yardım ve yataklık suçundan 6 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Muş 1’inci Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmada, Sincan Kapalı Kadın Cezaevi’nde tutuklu bulunan Burcu Çelik, Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) üzerinden savunmasını yaptı. Dosyadaki iddiaları kabul etmeyen Burcu Çelik, kendisine yöneltilen suçlamaları reddetti.
Duruşmada sanık avukatları suçlamaları kabul etmeyerek, Çelik’in beraatını talep ederken, mahkeme heyeti Çelik hakkında açılan ‘Terör Örgütü Propagandası Yapmak’ ve ‘Terör Örgütü Üyesi Olmak’ suçlamalarından beraatına, ‘Terör Örgütüne Üye Olmamakla Birlikte, Bilerek ve İsteyerek Terör Örgütüne Yardım ve Yataklık Etmek’ suçundan ise 6 yıl hapis cezasına ve tutukluluğunun devamına karar verdi.

Burcu Çelik, 8 Haziran 2015’te Muş Belediye Meydanı’nda yaptığı konuşmada, koruculara yönelik, “Bu memleketten defolup gideceksiniz. Bize uzattığınız o keleşi size çevirmesini çok iyi biliriz” demişti. Çelik, 19 Nisan 2017 günü de, ‘Terör örgütünün propagandası yapmak, örgüt üyeliği ve yardım yataklık’ suçlarından gözaltına alınıp, cezaevine konulmuştu. dha

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN