“3 Terörist Geçecek Diye 450 Bin Liraya Köprü Yapmışlar”

9 Ekim 2017
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz

Çatak Kaymakamı Hacı Asım Akgül:  “Vatandaştan oy aldılar, teröriste hizmet ettiler” 

Van’ın Çatak Kaymakamı Hacı Asım Akgül, önceki belediye yönetiminin vatandaştan oy alıp teröriste hizmet ettiğini belirterek, “3 terörist geçecek diye 450 bin liraya köprü yapmışlar” dedi.

Bu yıl yaptığı 250 milyonluk yol yatırımıyla 7’den 70’e tüm kesimlerin takdirini kazanan Van Büyükşehir Belediyesi, yol yapmaya devam ediyor. Çatak ilçesinde devam eden yol çalışmaları yerinde takip etmek için ilçeye giden Van Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Fazıl Tamer ve ilgili daire başkanları, Çatak Kaymakamı Hacı Asım Akgül ile birlikte yol yatırımlarını inceleyerek çalışmalar hakkında bilgi aldı. Yol yapım ekipleri zorlu Çatak coğrafyasında adeta dağı taşı delerek daha önce yol hizmetlerinden yoksun olan Alacayar, Bilgi, Çemik ve Eliaçık mahallelerini yeni yol ağlarıyla örüyor. Çataklıların yıllarca stabilize olarak kullandığı yollar Büyükşehir Belediyesince sıcak asfaltla kaplanıyor.

Yolu ve köprüsü olmayan köylere hizmet verdiklerini belirten Çatak Kaymakamı Hacı Asım Akgül, bir önceki belediyelerin vatandaştan oy alıp teröriste hizmet ettiğini söyledi. Akgül, “Çatak bu yıl içinde hiç almadığı kadar hizmet alıyor. Büyükşehir ve ilçe belediyemiz tarafından hiç asfaltlanmayan yollarımıza asfalt döküyoruz. Çünkü yol medeniyettir, yolu düzgün olan yere hizmet gider. Medeniyet gider. Hamdolsun çalışıyoruz, halkımız da yapılan hizmetten çok memnun” dedi.

“Biz vatandaşa, onlar teröriste hizmet etti”

Vatandaş odaklı hizmet yaptıklarını söyleyen Akgül, “Daha önce vatandaş oyunu vermiş ve bunlar da burada yüzde 87 oranında oy almış. Ama hizmetlere bakıyorsunuz, 3 terörist geçecek diye 450 bin liraya köprü yapmışlar. Biz o köprüleri taşıdık, halkın geçtiği yollara yeniden kurduk ve onardık. Şimdi o köprüleri vatandaşlarımız kullanıyor. Biz göreve geldiğimiz günden bu yana vatandaş öncelikli hizmet yapıyoruz. Maalesef onlar ideoloji odaklı hizmet yaptılar. Vatandaştan oy aldılar, ama teröriste hizmet ettiler. Devletimizde bu işe el koydu, vatandaşın hakkını yine vatandaşa verdi” diye konuştu.

2017’de Çatak’a 20 milyon liralık yatırım yaptıklarını belirten Genel Sekreter Yardımcısı Fazıl Tamer ise “Yıllardır buralara hiçbir şekilde ne yatırım ne de hizmet gelmiş. Şimdi biz buralara köprüler, asfalt yollar yapıyoruz. Bizim tek gayemiz hizmettir, bugünde bu hizmetleri görmek için buraya geldik. Halkımız yapılan çalışmalardan dolayı çok memnun, onların bu memnuniyeti de bizi mutlu ediyor” dedi.

Yolun yapılmasından dolayı çok mutlu olduklarını söyleyen mahalleliler ise “Daha önce yolumuz çok kötüydü. Bir hastamız, bir cenazemiz olduğunda bir saate ilçeye gidiyorduk. Şimdi yollar genişliyor, asfalt da dökülünce çok daha güzel olacak. Allah devletimizden razı olsun” dediler. iha

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN