Pehlivanlara Ödül

11 Ekim 2017
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz

Erzurumlu Hamza Köseoğlu ve Yakup Gör gibi isimleri bünyesinde barındıran Ankara Büyükşehir Belediyesi şampiyon güreşçileri ödüllendirdi.

HABER MERKEZİ

Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi, Ağustos’ta Fransa’da düzenlenen Büyükler Dünya Güreş Şampiyonası’nda başarılı olan sporcu, antrenör ve teknik direktörlerin ödüllendirmesini kararlaştırdı.

Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi’nin, Başkanvekili Ali İhsan Ölmez başkanlığında yapılan toplantısında, Fransa’da 19-26 Ağustos 2017 tarihinde yapılan Büyükler Dünya Güreş Şampiyonası’nda başarılı olan sporcu, antrenör ve teknik direktörlerin ödüllendirilmesine ilişkin başkanlık yazısı, oy birliğiyle kabul edildi.

5216 sayılı Yasa doğrultusunda kabul edilen karara göre; Dünya Güreş Şampiyonası’nda 130 kiloda Dünya Şampiyonu olan Rıza Kayaalp’e 400 cumhuriyet altını karşılığı 1 daire ile Teknik Direktör Akif Canbaş’a 100 cumhuriyet altını karşılığı, Antrenör Ersoy Koçak’a 100 cumhuriyet altını karşılığı, 125 kiloda dünya ikincisi Taha Akgül’e 200 cumhuriyet altını karşılığı, Teknik Direktör Abdullah Çakmar’a 50 cumhuriyet altını karşılığı, Antrenör Fevzi Çölbayı’na da 50 cumhuriyet altını karşılığı Türk Lirası ödül verilecek.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN