Yare Söyle‘de Bugün

12 Ekim 2017
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz

TRT’nin sevilen ismi Nurullah Akçayır,  ‘Yare Söyle’ programının yeni sezon ikinci programında bugün Türküseverlerin karşısına çıkacak.

İrfan TARAKÇIOĞLU

TRT’de Müzik’te sevilerek izlenen Yare Söyle programı bugün akşam canlı olarak ekrana gelecek.

Bu akşam saat 19.45’te canlı yayınlanacak programda Nurullah Akçayır’ın bu haftaki  konukları Türk Halk Müziği Sanatçısı Ayfer Vardar  ile Van Anadolu Müzik Cemiyeti Oturma Gecesi ekibi olacak.

Sanatçı Nurullah Akçayır, türkü ve bağlama severleri ‘Yare Söyle’ye  davet etti.

Nurullah Akçayır’ın sunduğu, Ahmet Erge’nin yönettiği, Aslı Yıldız’ın da yapımcılığını üstlendiği program TRT Erzurum Müdürlüğü Aşık Reyhani Stüdyoları’nda düzenleniyor. Programın teknik sorumluluğunu ise TRT Erzurum Radyosu ekibi üstleniyor.

Ayfer Vardar kimdir

Sanatçı Ayfer Vardar 1984 yılında dünyaya geldi. 2 yaşında iken ailesi ile birlikte İstanbul’a göç etti. Henüz 9 yaşında iken Pir Sultan Abdal Kültür Merkezi’nde bağlama kursunda eğitim almaya başladı.

2008 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Çalgı Eğitim Bölümü’nden mezun oldu. Eğitiminin ardından bir çok sanatçının albümünde solist ve vokalist olarak yer alan Ayfer Vardar aynı zamanda Milli Eğitim’e bağlı okullarda müzik öğretmenliği yapmaktadır. 2014 yılının Şubat ayında ilk solo albümü Ayrılığın Acısı Müzik severler ile buluşmuştur. Ayfer Vardar aslen Erzurum Hınıs İlçesi Kazancı Köyü’nden.

 

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN