Doğu Bayramını Kutladı

29 Ekim 2017
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz

Cumhuriyet’in kuruluşunun 94’üncü yıl dönümü Doğu Anadolu Bölgesi’nde törenlerle kutlandı.

Ardahan’daki Kongre Caddesinde düzenlenen tören programında ise Vali Vekili Abdurrezzak Canpolat,  Belediye Başkan Vekili İlhan Özgür ile Tugay Komutanı Tuğgeneral Hasan Kaymaz, halkın, askerlerin ve öğrencilerin bayramını kutladı. Kutlamalar kapsamında şiirler okundu, halk oyunları ekipleri gösteri yaptı. Öğrencilerdin  sazlı sözlü türküleri ardından çeşitli yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi. Tören, askerlerin, öğrencilerin ve rahvan at binicilerinin geçidi ile sona erdi.

Ağrı Kültür ve Kongre merkezinde düzenlenen 29 Ekim kutlama programında Vali ve Belediye Başkan Vekili Süleyman Elban, 12’nci Mekanize Piyade Tugay Komutanı Tuğgeneral Ahmet Ömercikli, kurum amirleri, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, gaziler ve vatandaşlar katıldı. Konuşmalar sonrası tören şiir, tiyatro ve çeşitli etkinliklerle devam etti. Programın sonunda çeşitli yarışmalarda dereceye giren öğrencilerin ödüllerini almasıyla sona erdi.

Mehter gösteri yaptı

Van’daki Cumhuriyet Caddesi’nde bulunan valilik binası önündeki tören, Van Valisi ve Belediye Başkan Vekili Murat Zorluoğlu ve Jandarma Asayiş Kolordu Komutanı Korgeneral Salih Karataş’ın askerlerle öğrencilerin bayramını kutlamasıyla başladı. Çeşitli etkinlerin yapıldığı tören, yoğun güvenlik önlemleri altında gerçekleştirildi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından öğrenciler, şiir okuyup, tekvando ve halk oyunları gösterisi yaptı. Mehteran Takımı’nın da gösteri yaptığı tören, askerlerle öğrencilerin tören geçidiyle devam etti.

Yüksekova’da kutlama

Hakkari’deki Cumhuriyet Bayramı kutlamaları ise Yüksekova İlçesi’ndeki Selahattin Eyyubi Kültür Merkezi’nde yapıldı. Törene Yüksekova Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Mahmut Kaşıkçı, Yüksekova 3’üncü Piyade Tümen Komutanı Tümgeneral Metin Tokel, Yüksekova Cumhuriyet Başsavcısı Özkan Gürdoğan, Büyükçiftlik Belediye Başkanı Rüştü Zeydan ve kurum amirleri, siyasi partilerin temsilcileriyle öğrenciler katıldı. Tören, öğrencilerin çeşitli etkinlikleriyle son buldu. DHA

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN