Yeni Başladığı İşe Yasak Engeli

1 Kasım 2017
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz

Erzincan’da iki ay önce cam filmi üzerine iş yeri açan genç, otomobillerde cam filmi yasağı nedeniyle verdiği siparişlerin elinde kaldığını söyledi. 

Yasağın kendisi gibi binlerce insanı etkilediğini dile getiren 28 yaşındaki Ertan Okur, iş yerini kapatma durumuna geldiğini söyledi. İşe yeni başlayan Ertan Okur, yasağın devam etmesi halinde evine ekmek götüremeyeceğini ileri sürerek, “İşim genellikle cam filmi üzerine. Cam filmi açalı da henüz birkaç ay oldu. Ama yasadan dolayı çok mağduruz. Bu yasak devam ederse açtığım dükkanı kapatmak zorunda kalacağım. Yetkililerin bir an önce bu konuya el atmalarını istiyoruz. Gereken ne ise yapılmasını temenni ediyoruz. Yani bu durum bu şekilde gitmez, Türkiye’de bu işi yapan binlerce insan var. Herkes evine ekmek götürüyor. İşlerimiz düştü eğer böyle devam ederse yarın bu dükkanı kapatacağız. Biz hırsızlık yapmıyoruz, bir şey yapmıyoruz, alın terimiz ile para kazanıyoruz. Bu yasak bizim için hiç iyi olmadı” dedi.

İş yerini yeni açtığından dolayı film siparişlerinin birkaç gün önce geldiğini ve yasak ile beraber cam filmlerinin elinde kaldığını ifade eden Okur, “Ben bu filmleri yeni sipariş ettim, ne yapacağım bunları. Geri göndersem almıyorlar. Bunların parasını ödemişim, çöpe mi atayım? Bu konuda çözüm bekliyoruz yetkililerden” ifadelerini kaydetti. iha

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN