Eğitime Destek Tam Gaz

9 Kasım 2017
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz

Aras Elektrik eğitime katkı sağlamaya devam ediyor. Hizmet verdiği bölgelerdeki üniversiteler ile işbirliği protokolleri imzalayan Aras Elektrik, sektörde altyapının güçlenmesini sağlayarak kalite ve verimliliğin artmasına katkı sağlıyor.

Saadettin Cacı/ Pusula

Önceki gün Kars Kafkas Üniversitesi ile imzalanan anlaşmanın ardından Ardahan Üniversitesi ile de protokol imzalayan Aras Elektrik, bölge insanına hizmet vermek için imkânlarını seferber ediyor.  Ardahan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Biber’in makamında imzalanan protokolle taraflar arasında öğrencilere staj, teknik gezi ve iş imkanı sağlanıyor.

İmza törenine; ARÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Biber, Aras Elektrik Genel Müdürü Fikret Akbaş, Kurumsal İletişim Kalite ve İK Koordinatörü Nilüfer Orkan Kılıç ve Ardahan İl Koordinatörü Meryem Akpınar katıldı.

İmzalanan protokolle Aras Elektrik ARÜ öğrencilerine bünyesinde staj imkanı sağlayarak sektöre hazırlanmalarına destek sağlayacak. Üniversite ise Aras Elektrik personellerinin yüksek lisans ve doktora eğitimlerine katkı sunacak.

Eğitime destek vermek için her fırsatı değerIendirdiklerinin altını çizen Aras Elektrik Genel Müdürü Fikret Akbaş, “Biz personelimizin daha eğitimli, bölgeye katkı sağlayacak nitelikte bireyler olmasını istiyoruz. Bölgemizin kalkınmasında katkı sağlamak adına enerji alt yapısını uluslararası şartlarda iyileştirme, personel seviyesini ise uluslararası standartlara yükseltme amacıyla böylesi önemli işbirlikleri ile yolumuza devam ediyoruz. Bu protokoller bölgemizin kalkınmasına ve şehirlerimizin kalkınmasına katkı sağlayacaktır’’ dedi.

Akbaş bu gibi protokollerin bölge için elzem oluğunu hatırlatarak, “ Bölge üniversiteleri için her türlü müspet işbirliklerine açığız” mesajını verdi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN