Maraton Hedefine Vardı

11 Kasım 2017
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz

Atletizm Federasyonu Başkanı Fatih Çintımar, “Önce çocuk atletizmi ve çocuk maratonları ile 12.’sini düzenlemiş olduğumuz Vodafone İstanbul Yarı Maratonu’yla dünyada hedeflenen bir noktaya gelmiş durumda.

HABER MERKEZİ

  1. Vodafone İstanbul Maratonu’nun basın toplantısı yapıldı. Yenikapı Avrasya Sanat ve Gösteri Merkezi’nde gerçekleşen basın toplantısında konuşan Türkiye Atletizm Federasyonu’nun Erzurumlu Başkanı Fatih Çintimar: “Maraton dünyada hedeflenen noktaya gelmiş durumda” dedi.

Büyük organizasyona hazır olduklarını belirten Çintımar, “Önce çocuk atletizmi ve çocuk maratonları ile 12.’sini düzenlemiş olduğumuz Vodafone İstanbul Yarı Maratonu’yla dünyada hedeflenen bir noktaya gelmiş durumda. Umarım bu sene parkur rekoruyla birlikte dünyadaki yerini en üst sıraya taşıyacaktır” şeklinde konuştu.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, İstanbul Maratonu’nun dünyada iyi bir noktaya geldiğini ifade ederek, “Bu sene yaklaşık 100 ülkeden 25 bin sporcumuz katılacak. Halkımızdan da 100 binin üzerinde katılım bekliyoruz” dedi.

Uysal, maratonun Avrasya adını değiştirdiklerini belirterek, “İstanbul’da yapılan maraton koşusu Avrasya adıyla kalırsa dünyada algılanması sıkıntı olur düşüncesiyle adını İstanbul olarak değiştirdik ve tam adı Vodafone İstanbul Maratonu oldu. Umarım önümüzdeki sene de bu devam eder. Bu sene çocuklar için koşuyoruz. Maraton halkımızı sporla kaynaştırmak için yapılıyor. Çocuklarımızın daha fazla spor yapması ve daha profesyonel anlamda bunlarla buluşması için maratonu gerçekleştiriyoruz. Büyükşehir olarak gençlerimizin ve çocuklarımızın spora teşvik edilmesi konusunda gayretliyiz ve bu konuda ciddi emek harcıyoruz. Son 15 yılda İBB olarak spora 3 milyar katkımız oldu. 183 okulda spor salonu yapıldı. Bu sene maratonumuzda değişiklikler yapıldı. Her sene teknolojide yeni neler varsa maratonumuza ilave ediyoruz. Sporcularımız performansını koşarken dahi görebilecek ve uyarı sistemleriyle onları takip edeceğiz. Bu sene yaklaşık 100 ülkeden 25 bin sporcumuz katılacak. Halkımızdan da 100 binin üzerinde katılım bekliyoruz. 9 bin personelimiz ve bin gönüllümüz var. Vodafone İstanbul Maratonumuz dünyada iyi noktaya geldi. Bir kıtadan diğerine birlikte geçelim istiyorum, ben de orada olacağım. Vodafone İstanbul Maratonumuz şimdiden hayırlı olsun diyorum” diye konuştu.

 

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

İlginizi Çekebilir

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN