AMPUTE KUZENLER

14 Kasım 2017
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz

 Yüzlerinden tebessüm eksik olmuyor (Flaşa)

 Ağrı Doğubayazıt’ta 9 yıl önce yüksek gerilim hattına kapılarak kol ve bacaklarını kaybeden iki kuzen kendilerine uzanacak bir yardım eli bekliyor. Yıllardır yürümenin ve yeniden dokunabilmenin hayalini kuran kuzenlerin yüzlerinden gülümseme eksik olmuyor.

Onur SAĞSÖZ / AĞRI – ÖZEL HABER

İnternetten gördüler

Günyolu Köyü Kürük mezrasında yaşayan amcaoğulları Barış (23) ve Mehmet İlhan (22), 2008 yılında hayvan otlatırken, yüksek gerilim hattının akımına kapıldı. Ağır yaralanan kuzenler haftalar süren yaşam savaşını kazandı ancak her ikisi de kol ve bacaklarını kaybetti. Yaşama sevinci her daim yüzlerine vuran gençler, şimdilerde internetten izledikleri protezlerin hayalini kurmaya başladı.

İkimizin de hayalleri vardı

9 yıldır yeniden yürüyebilir miyiz diye düşündüklerini anlatan Barış İlhan, “Olaydan önce ben okula gidiyordum ancak sonra devam edemedim. Mehmet hiç okuyamadı. İkimizin de hayalleri vardı. Okula devam etmeyi çok istiyorduk ama yardım olmadan hiçbir şey yapamıyoruz. Tek isteğimiz protez kol ve bacaklar. Ayağa kalkabilirsek kaldığımız yerden devam etmek istiyoruz” diye konuştu.

 

Günyolu Köyü Kürük mezrasında yaşayan amcaoğulları Barış (23) ve Mehmet İlhan (22), 2008 yılında hayvan otlatırken, yüksek gerilim hattının akımına kapıldı. Ağır yaralanan kuzenler haftalar süren yaşam savaşını kazandı ancak her ikisi de kol ve bacaklarını kaybetti. Yaşama sevinci her daim yüzlerine vuran gençler, şimdilerde internetten izledikleri protezlerin hayalini kurmaya başladı. 9 yıldır yeniden yürüyebilir miyiz diye düşündüklerini anlatan Barış İlhan, “Olaydan önce ben okula gidiyordum ancak sonra devam edemedim. Mehmet hiç okuyamadı. İkimizin de hayalleri vardı. Okula devam etmeyi çok istiyorduk ama yardım olmadan hiçbir şey yapamıyoruz. Tek isteğimiz protez kol ve bacaklar. Ayağa kalkabilirsek kaldığımız yerden devam etmek istiyoruz” diye konuştu.  Çocuklarının engelleri nedeniyle zor günler geçirdiklerini anlatan baba Mehmet İlhan ise zaman zaman yardımların yapıldığını ancak çocukların proteze ihtiyacı olduğunu dile getirdi.

Çocukluklarına yaşayamadılar

Kazadan sonra bir süre Barış’ın okula devam ettiğini ancak ulaşım sıkıntısı nedeniyle eğitimine devam edemediğini anlatan İlhan, “Kazadan sonra perişan olduk. Çocuklarımızın hayatı bir anda karardı. Her ikisi de çok akıllı ve yetenekli çocuklardı ama ne yazık ki çocukluklarını yaşayamadılar. Barış avukat, Mehmet ise polis olmak istiyordu. Yıllardır her ikisini de sırtımızda taşıyoruz. Bir an olsun ‘of’ demedik. Ancak artık büyüdüler kendi ayakları üzerinde durmak istiyorlar. Onların bu halini gördükçe daha çok üzülüyoruz ve ne yazık ki elimizden bir şey gelmiyor. Hayırsever vatandaşlarımızın bu iki gence yardım eli uzatmasını bekliyoruz” diye konuştu.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN