Dadaş Judoda Yine Kürsüde

6 Aralık 2017
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz

Erzurum Gençlik Spor Kulübü judocularından Furkan Bayındır, 90 kiloda  Avrupa üçüncüsü olarak bronz madalyanın sahibi oldu.

Emrah AKÇAY/ERZURUM

Erzurum judoda yine kürsüde yer almanın gururunu yaşıyor.

Dünya Judo Federasyonu faaliyet programında yer alan  ve 2-3 Aralık 2017 tarihlerinde İstanbul’da yapılan Kurash Dünya ve Avrupa Şampiyonası’nda Erzurum  Gençlik  Spor Kulübü sporcusu Furkan Bayındır 90 kiloda çıktığı müsabakalarda  Avrupa üçüncüsü oldu.

Milli judocunun başarısı Erzurumluları gururlandırdı. Antrenör Nurullah Diyarbakır, “Avrupa üçüncüsü olan  sporcumuzu tebrik eder emeği geçen herkese teşekkür ederiz” dedi.

Sevinçten havalara uçtu

Antrenör Nurullah Diyarbakır’ın öğrencisi Furkan Bayındır, 90 kiloda bronz madalya kazandığı için mutlu olduğunu belirterek, bundan sonra şampiyonluğu kovalayacağını söyledi.

Furkan Bayındır, “Benim bu noktalara gelmemde en büyük pay sahibi olan Nurullah Diyarbakır ve Erdoğan Dönmez hocalarıma teşekkür ediyorum. İnanıyorum ki, bundan sonra daha çok çalışarak, hedeflerimi yakalayacağım” dedi.

Türkiye Judo Federasyonu Başkanı Sezer Huysuz da, milli sporcu Furkan Bayındır’ı tebrik etti. Erzurum Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fuat Taşkesenligil ile Gençlik Spor Kulübü Başkanı Güngör Şenses de, Furkan Bayındır’ı ve başarıda büyük pay sahibi olan Antrenör Nurullah Diyarbakır’ı kutladı.

 

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN