Başkan Korkut’tan Özel Ziyaret

7 Aralık 2017
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz

Yakutiye Belediye Başkanı Ali Korkut, Erzurum Özel Eğitim Uygulama Merkezi’ni ziyaret etti

 HABER MERKEZİ

Erzurum Yakutiye İlçe Belediye Başkanı, Yakutiye Kent Konseyi Gençlik Merkezi yöneticileri ile birlikte Erzurum Özel Eğitim Uygulama Merkezi’ni ziyaret etti.

Zihinsel engelli çocukların 1. kademe (6-10) yaş ve 2 kademe (10) yaş üstü 47  engellinin eğitim aldığı Erzurum’daki tek okul olan merkezde öğrencilerle vakit geçiren  Korkut, etkinlikleri izledi. Engelliler Haftası’na denk gelen ziyareti her kesimden insanlara tavsiye eden Başkan Korkut, “Bu çocukların sevgisi, samimiyeti bir başkadır. Biz onları doğru anlayabilmeye, doğru bakmaya ihtiyacımız var. Bu merkezleri ziyaret ederek onların yaşamını izlemek, birlikte vakit geçirmek çok önemli. Belediye olarak engelliler ile ilgili her organizasyonda olmaya gayret ediyoruz. İyide ediyoruz” diye konuştu.

Okul Müdürü Kasım Karaca’dan bilgi alan Korkut, ihtiyaç duyulan birtakım eksiklerin tamamlanması içinde söz verdi. 27’si erkek, 20’si kız 6-10 ve 10 yaş üstü çocukların eğitim aldığı merkezde, renkler ve şekiller tanıtılıyor. Yine zihinsel engelli çocukların hayatta ihtiyaç duydukları, kullanabilecekleri temel bilgiler bilimsel yöntemler ile veriliyor. 47 öğrencisi bulunuyor.

Engelleri kaldırmalıyız

Korkut, toplumda eksik veya yanlış bilgiler ile engellilere yönelik doğru bilgilendirmede sıkıntı olduğunu belirtti. Korkut, “Zihinsel veya bedensel engelli kardeşlerimize doğru araçlarla ulaşmak, onlarla belki arkadaş olabilmek önemli. Çünkü engelliler bizim bir parçamız ” ifadelerini kullandı.

Korkut, ziyarette okulun eğitim alanlarıyla ve eğitim materyalleriyle ilgili birtakım eksiklikler ve yetersizlikler olduğunu gözlemlediğini ifade ederken, bunların biran önce tamamlanması için çalışacağı sözünü verdi.  Korkut, bu okullarda görev yapan öğretmenlerin daha fazla fedakarlıkta bulunduklarını anımsatarak “Okul müdürümüz ile de konuştuk, fedakar öğretmenlerimizi teşvik etmek için ödüllendirme metodu uygulayacağız. Öğretmenlerimize ödül vermeyi düşünüyorum” şeklinde konuştu.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN