Malzemeleri Toprağa Gömmüşler

4 Ocak 2018
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz

Bitlis’te toprağa gömülü patlayıcı yapımında kullanılan bol sayıda malzeme ele geçirildi.

BİTLİS’in Hizan ilçesi kırsalında yürütülen operasyonlarda teröristlerin el yapımı patlayıcı madde yapımında kullandıkları çok sayıda malzeme ele geçirildi. Tunceli’de güvenlik güçlerinin terör örgütü PKK’ya yönelik düzenlediği operasyonlarda 3 el yapımı patlayıcı ile yaşam malzemeleri bulundu.

Hizan’ın Balga Mahallesi kırsalına Bitlis Jandarma Bölge Komutanlığı ve 10’uncu Komando Tugay Komutanlığı ekipleri tarafından operasyon yapıldı. Operasyon kapsamında bölgede yapılan aramalarda toprağa gömülü patlayıcı madde yapımında kullanılan çok sayıda malzeme ele geçirildi. Ele geçirilen malzemeler imha edilirken, bölgedeki operasyonlar sürüyor.

3 patlayıcı ele geçirildi

Güvenlik güçleri, Tunceli merkez ve Ovacık kırsallarında düzenlediği operasyonlarda, PKK’lı teröristlere ait bir sığınakta, tuzaklanmış 3 el yapımı patlayıcıyla 10 küçük tüp, 9 pil bloğu, 120 litre mazot, 6 metre kablo, 1 gece görüş körüğü, 6 top naylon, 2 çadır, 5 uyku tulumu, 3 şemsiye, 100 metre hortum, 100 metre dağ ipi, 1 büyük yemek kazanı, 3 panço ve muhtelif tıbbi malzeme ile yaşam malzemeleri ele geçirildi.

Patlayıcılar imha edilirken, güvenlik güçlerinin bölgedeki operasyonlarının sürdüğü bildirildi.DHA

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN