Okulda Zehirlenme Araştırılacak

12 Ocak 2018
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz

Şemdinli Milli Eğitim Müdürü Senar Yüce, okulda yemek yiyen 400 öğrenciden 176’sında rahatsızlık oluştuğunu bildirdi. Yüce, gerekli incelemelerin başlatıldığını bildirdi.

Hakkari’nin Şemdinli İlçesi’ndeki Tekeli köyünde gıda zehirlenmesi tanısıyla hastaneye getirilen öğrencilerin sayısı 176’ya çıktı. 150 öğrencinin hastaneye götürülmesinden sonra 26 öğrencinin daha aynı şikayetlerle hastaneye getirilerek tedavi altına alındığı belirtildi. Hastane Başhekimi Dr. Selçuk Kaba, öğrencilerde gıda zehirlenmesi tanısı konulduğunu söyledi. Dr. Kaba, “Gerekli  müdahaleler yapıldı. Genel anlamda öğrencilerde bir sıkıntı yok” dedi.

Şemdinli Milli Eğitim Müdürü Senar Yüce ise okulda eğitim gören 400 öğrenciye öğlen yemeği verildiğini belirterek, “176 öğrenci zehirlenme tanısıyla hastaneye kaldırdık. Öğrencilerimizin büyük kısmı ayakta tedavi gördü ve taburcu edildi. Bununla ilgili aynı yemek farklı okullarda da öğrencilere verildi. Ancak o okullarda bir sıkıntı yok. Burayla ilgili gerekli incelemeleri başlattık. Nedenini en kısa zamanda bulup gerekli önlemleri alacağız” diye konuştu.

İlçe Kaymakamı Muhammet Fuat Türkman da hastaneye gelerek öğrencilerin durumu hakkında hastane yetkililerinden bilgi alıp, öğrencilerle bir süre sohbet etti.  dha

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN