10 SORUNA EV USÛLÜ REÇETE

27 Ocak 2018
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz

Pahalı ilaçlar ağrılardan ve hastalıklardan korunmanın tek çözümü değil. Bazen ihtiyacınız olan tek şey elinizdekileri düzgün şekilde değerlendirerek derdinize kendinizin çözüm bulmasıdır. Asırlardır insanlar sağlıklarını korumak için basit ama etkili olan bu ev yapımı tedavilere başvurmuşlardır.

Yanıklar İçin Siyah Çay

Güneş yanığı her zaman olabilir. Yaz kış fark etmez. Eğer böyle bir durum meydana gelirse yapmanız gereken şey sallama siyah çay kullanmak. Sallama çayı ılık halde demleyin ve sallama çayı poşetiyle suratınıza damlatın. Siyah çayda bulunan tannik asit yanıkları iyileştirmede çok iyidir.

Sivrisinek Ve Arıya Kabartma Tozu

Acı veren arı sokmaları ve sivrisinek ısırıkları canınızı sıkacaktır. Su ile karıştırılmış kabartma tozuna peçeteye bandırarak arının veya sivrisineğin ısırdığı yere uygulayın. Ağrının geçtiğini göreceksiniz.

Boğaz Ağrısı İçin Elma Sirkesi

Çözümü gayet basit. Yarım su bardağı su ile elma sirkesini karıştırın. Bir saat içinde birkaç kere gargara yapın. Boğazınızdaki bakteriler yok olacaktır.

Uyku Sersemliği İçin Nane Koklayın

Yorgunsunuz ve kendinize gelemediniz. Hemen birkaç bardak kahve içmeyin. Kafeinden kaçının. Tek yapmanız gereken dalından koparılmış bir naneyi koklamak. Aromaterapi tedavisinde insanları uyandırmak için kullanılan bu yöntem ile güne mükemmel zinde başlayabilirsiniz.

Yaralar İçin Bal

İçerisindeki laktik asit sayesinde balın iyileştirici etkisinin olduğu kanıtlanmıştır. Bal yemek yaraların iyileşme sürecini hızlandırır.

Siğiller İçin Selobant

Selobantlar çok pratikler ve her işi görüyorlar. Hatta siğilleri bile geçiriyorlar.

Yorgun Ayaklar İçin Yine Sirkeli Su

Bütün gün ayakta durmak ayaklarınızı çok yorar. Bildiğiniz gibi ayağınızın sağlıksız olması hemen hemen her hastalığa davetiye çıkartır.
Arpacık’da Ne Yapılmalı

Göz kapaklarına, sıcak su ile ıslattığınız bir bez ile kompres uygulayın.

Sıcak havlu ile kompres uyguladıktan sonra, kirpik dibinde ve göz kapağındaki yağlı, iltihapları uzaklaştırmak için, ılık su ve bir kaç damla bebek şampuanı ile ıslatılmış havlu ile temizleyin Doktorunuzun önerdiği krem veya damlalar var ise onları uygulayın.

Öksürük

Öksürük özellikle çocuklarda ve soğuk algınlıklarıyla birlikte başlayıp uzun süre geçmeyebiliyor. Özellikle gece uyutmadığından şikâyet edilir. Öyleyse; iki kaşık limon suyunu bir litre kaynar suya katın, sonra süzme bal ekleyip kıvamı şerbet gibi olana kadar karıştırın. Bu karışımdan her sabah bir ya da iki kaşık için.

Kabızlık

Günlük hayatın stresleri ya da hareketsizlik ve yediklerinizle ilgili olarak sindirim sorunları yaşıyorsanız çiğ tüketilen hardalın faydası olabilir. Ayrıca zeytinyağlı pırasa da sindirim sorunlarını çözümleyebilir.

Baş Ağrısı;

Bir tane kuru soğanın kabuklarını soyduktan sonra ince ince doğrayıp temiz bir tülbente sarın. Ensenizde yirmi dakika bekletin sonra sıcak havluyu ensenize sarın.

 

Bir insana iyi gelecek (diğer meyve-sebzeler vb. de dahil) bir diğerine zarar verebilmektedir.
Bu sebeple; lütfen bu yazıda okuduklarınızı mutlaka doktorlara danışarak kullanın.
Sağlık ve sevgiyle kalınız… 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN