Kar Savaşçılarına Tatlı Destek

2 Şubat 2018
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz

Kar kalınlığının 3 metreyi bölgede yol açmaya çalışan işçileri ziyaret eden muhtarlar tatlı ikram etti

Muş İl Özel İdaresi Genel Sekreterliği, kar kalınlığının 3 metreyi bulduğu bölgede çalışmasını aralıksız sürdürüyor.

Son yılların en yağışsız kış mevsiminin yaşandığı Muş’ta, yüksek kesimlerde karla mücadele çalışmaları aralıksız devam ediyor. Kar yağışı ve tipi nedeniyle zaman zaman ulaşıma kapanan 9 köy ve 22 mezranın ulaşımının sağlandığı Üçevler grup köy yolunda karla mücadele çalışması yapan ekipler, kar kalınlığının yer yer 3 metreyi bulduğu bölgede güçlükle ilerledi.

Geçen yıla oranla 200 bin litre yakıt tasarrufu

Karla mücadele çalışmasıyla ilgili gazetecilere açıklamalarda bulunan İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Şeyhmus Yentür, ovada kar olmadığını ama yüksek kesimlerde kar kalınlığının 3 metreyi bulduğunu söyledi. Geçen yıla nazaran 200 bin litre yakıt tasarrufu yaptıklarını ifade eden Şeyhmus Yentür, “Karla mücadele için burada bulunuyoruz. Bu bölgede 9 köy ve 22 mezramız bulunmaktadır. Ovada kar yok denecek kadar azdır ama yüksek kesimlerde yer yer 2,5-3 metre kar var. Ovada karın olmamasından dolayı geçen yıla nazaran 200 bin litre mazot tasarrufumuz var. Bu da 1 milyon 100 bin liraya tekabül etmektedir. Yüksek kesimlerde kar yağışı aralıksız devam ediyor. Karla mücadeleye 22 Kasım günü başladık ve bugüne kadar 5 bin kilometre karla mücadele çalışması yaptık. Yüksek kesimlerde fırtına ve tipi nedeniyle yollarımız kapanmaktadır. Vatandaşlarımızın seyrüseferlerini kolaylaştırmak için iş makineleriyle sürekli karla mücadele çalışması yapılmaktadır. Geçen yıl 20 bin kilometre karla mücadele çalışması yaptık. Bu çalışmada 1 milyon litre mazot tüketmiştik. Bu şekilde devam ederse toplam 400 bin litre yakıt tasarrufumuz olacak” dedi.

Muhtarlardan çalışanlara tatlı ikramı

Öte yandan, karla mücadele çalışmasının yapıldığı bölgeye gelen köy muhtarları, iş makinesi operatörlerine tatlı ikramında bulundu. iha

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN