Sülüğün faydaları nelerdir

10 Şubat 2018
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz

Sülükler suda yaşayan ve omurgasız canlılardır. Tıbben enfeksiyonlara karşı steril ortamlarda bulundurulmalıdır. Görünüşleri kıvamlı ve çirkin olmasına rağmen belirli durumlarda hastalıklarla mücadele edebilme yeteneğine sahiptir.

Sülüklerin birçok türü bulunmaktadır. Ama sadece, 15 tanesi hastalıkları tedavi etmek için kullanılmaktadır.

Sülüğün salgıladığı enzimlerden bazıları
Pıhtılaşmasını engelleyici
Ağrı kesici
Mikrop öldürücü
Tansiyon dengeleyici
Kas gevşetici
Bağışıklık sistemini düzenleyici

Stres giderici (Anksiyolitik) etkilere sahiptir.

Diyabet komplikasyonlarını tedavi eder: Diyabetin ilerlemesi damarlardaki kanın akışının etki edebilmekte ve bu da el ve ayak parmaklarındaki kan akışını kısıtlayabilmektedir. Kardiyovasküler hastalıklara iyi gelir: Kardiyovasküler hastalıklar, özellikle atardamar, normal damar ve kalp ile ilgili kardiyovasküler sistemin çalışmasına etkisi olan bozuklukların bir grubunu ifade etmektedir.

Küçük kanamaları durdurur: Cerrahi operasyon sonucunda bazı yan etkiler yaşanabilmektedir.

Enfeksiyonlarla mücadele eder: Her yıl daha da artan bulaşıcı hastalıklar antibiyotiklerin satışını artırmaktadır.

Osteoartrit ağrılarını hafifletir: Dizlerde osteoartrit yaşayan bireylerin sülük tedavisi sonrası daha iyi hissettiği doğrulanmıştır.

Saç dökülmelerine iyi gelir: Sülük tedavisi saçların döküldüğü bölgelere uygulandığında zamanla artan kan dolaşımı nedeniyle saçların büyümesini teşvik ettiği gözlemlenmiştir. Kulak ve işitme problemlerine iyi gelir: Kulak ve işitme sorunu genellikle bir enfeksiyon ya da damar sorun nedeniyle oluşur.

Göz hastalıklarına iyi gelir: Sülük tedavisinin etkili olabildiği başka bir alan ise göz iltihabıdır. Böbrek sağlığını destekler: Hipertansiyon, gut, bel ağrısı, taşlar böbreklerdeki asitler ve toksinlerin ilaçla yok edilemez boyuta gelmesiyle oluşmaktadır.

 

Sülük’ün sunulan yararları yanı sıra, bazı zararlara da sebep olabileceği unutulmamalıdır.
Sülük kullanımında; herkesin doktorlara danışması, sağlık kontrolü yaptırması ve doktorunun tavsiyelerine göre hareket etmeleri çok önemlidir.
Bu sebeple; lütfen bu yazıda okuduklarınızı mutlaka doktorlara danışarak kullanın.
Sağlık ve sevgiyle kalınız

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN