Aziziye’nin Cazibesi Artıyor

13 Şubat 2018
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz

Aziziye AK Parti Teşkilatıyla birlikte ortak düzenlenen eğitim kampında konuşan Belediye Başkanı Muhammed Cevdet Orhan, ilçenin çekim merkezi haline geldiğini söyledi. Son açıklanan nüfus istatistiklerinde Aziziye’nin göç alan bir yer haline geldiğini ifade eden Orhan, Aziziye’nin cazibesinin arttığını söyledi.

HABER MERKEZİ

Aziziye Belediyesi ile AK Parti Aziziye İlçe Başkanlığı’nın birlikte gerçekleştirdiği eğitim kampı sona erdi. Belediye Başkanı Muhammed Cevdet Orhan, seçimlerde vaat ettikleri hizmetleri yerine getirdiklerini belirterek, Aziziye’nin hızlı artan nüfusuyla Erzurum’un cazibe merkezi haline geldiğini söyledi.

Ilıca Termal Tesisleri’nde gerçekleşen kamp programına; AK Parti Erzurum İl Başkanı Mehmet Emin Öz, AK Parti Erzurum Milletvekili Prof. Dr. Mustafa Ilıcalı, Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanvekili Eyüp Tavlaşoğlu, Aziziye Belediye Başkanı Muhammed Cevdet Orhan, AK Parti Aziziye İlçe Başkanı Ensar Coşkun, Aziziye Belediye meclis üyeleri, AK Parti Aziziye kadın ve gençlik teşkilatları üyeleri katıldı.

Açılış programıyla başlayan kamp programı Eğitimci Tarkan Zengin’in Siyasal İletişim Berecileri konulu eğitimi ile devam etti. Programın ikinci bölümünde ise Aziziye Belediye Başkanı Muhammed Cevdet Orhan belediye çalışmalarıyla ilgili katılımcılara sunum yaptı ve ardından soru cevap bölümüyle program devam etti.

Programda AK Parti Aziziye Gençlik Kolları Başkanı Haluk Ziya Yağma ve AK Parti Kadın Kolları Başkanı Mualla Turan Saykal, teşkilatlarında geçmişte bugüne kadar yaptıkları çalışmaları anlattılar ve programın hayırlara vesile olması dileklerini ilettiler.

Türk askerinin Afrin’nde teröristlere karşı önemli bir mücadele sergilediğini anlatan AK Parti Aziziye İlçe Başkanı Ensar Coşkun; Mehmetçiğin Suriye’de insanlığın, Müslümanların, Türklerin, Kürtlerin ve Arapların haklarını savunduğunu söyledi.

Aziziye cazibesiye nüfusunu yükseltiyor

Başkan Orhan:” Aziziye ilçemiz sahip olduğu 1702 kilometrekare yüz ölçümüyle Büyükşehir ilçeleri arasında en büyük sorumluluk alanına sahip olan bir bölge. Geçtiğimiz günlerde açıklanan sonuçları incelediğimizde yine Erzurum’da nüfusu en fazla artan ilçenin Aziziyemiz olduğu görülecektir.

Bizler çalışmalarımızı sürdürürken, İlçemizin cazibesinin artması için ne tarz çalışmalar ne tarz faaliyetler yapabiliriz diye sürekli düşünüyoruz. İlçemizin nüfusu 2014 yılında yaklaşık 51 bin civarlarındayken 2017 Aralık ayı rakamlarına göre 59 bin 309 sayısına ulaştığı görülmektedir. Bu da demek oluyor ki; elbette Erzurum’un nüfus sayısının düşmesi istediğimiz bir durum değil fakat Aziziye ilçe cazibesi açısından değerlendirildiğinde gerek şehir merkezinden gerekse diğer ilçelerden göç alan bir konumdadır” şeklinde konuştu.

Seçim vaatlerimizin büyük bölümünü gerçekleştirdik

2019 yılının seçim yılı olduğunu ifade eden Başkan Orhan, seçim çalışmalarının şimdiden başladığını söyledi. Başkan Orhan sözlerini şöyle sürdürdü:” 2018 yılını çalışmalarımız açısından değerlendirdiğimizde İnşallah 2018 Nisan ayının başlamasıyla birlikte vatandaşlarımıza seçim vaadi olarak ifade ettiğimiz bütün projeleri hayata geçirmiş ve kalan çalışmalarımızı tamamlamak üzere olacağız. Rabbime şükrediyorum ki; Yaptığımız çalışmalarla seçim vaatlerimizin hemen hemen tamamına yakınını hayata geçirdik. Hayata geçiremediğimiz kısımları ise yine bu önemli toplantıda tartışacağız. Böyle bir toplantının düzenlenmesinde emeği olan herkese teşekkür ediyorum.”

Aziziye ilçesinin kendileri için önemli bir bölge olduğunu aktaran Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanvekili Eyüp Tavlaşoğlu, burada yapılan bütün toplantılardan ciddi bir motivasyon, uyum ve enerji aldıklarını söyledi.  AK Parti Erzurum Milletvekili Prof. Dr. Mustafa Ilıcalı, ise “Böylesine nezih ve güzel bir mekanda toplantı yapmakta ayrıca çok önemli. Programın hazırlanmasında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Burada gerçekleşecek güzel eğitimlerin, seminerlerin, programların bölgemize hayırlar getirmesini diliyorum. Ayrıca Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan gibi büyük bir dünya liderinin kadrosunda olmak bizim için çok değerli ve bunun için Allah’a şükrediyorum“ dedi.

Erzurum’daki ve Aziziye ilçesindeki hizmetlere değinen Ilıcalı, bölgede önemli yatırımların olduğunu, bu yatırımların istihdama ve bölge ekonomisine önemli getirilerinin olacağını söyledi.

Ilıcalı ayrıca AK Parti Erzurum milletvekilleri olarak sürekli halkın içinde olduklarını ve istişarelerini her fırsatta sürdürdüklerini bildirdi.

CHP HEP TEFRİKA ÜRETTİ

AK Parti Genel Merkezi’nin partiyi hep dinamik tuttuğunu ifade eden Başkan Öz,” AK Parti’nin lideri ve üst kadrosu partiyi hep dinamik tutmaya çalıştı. Bu önemliydi. Çünkü geçmişte Demokrat Parti döneminde önemli hatalar yapılmıştı. Cumhuriyet Halk Partisi (CHP), Demokrat Partilileri hep birbirine düşürmeye çalışmıştı. Özellikle Adnan Menderes ile Celal Bayar’ı birbirine düşürmeye çalışmıştı. İsmet İnönü hep bunun üzerine kafa yordu. CHP’nin hayata genel bakış açısı şöyleydi; Türkiye’ye bir şeyler kazandırayım, önünü açayım, iyi şeyler olsun, komşularıyla iyi geçinsin bunlara bakmıyor. CHP, rakibinin içerisinde nasıl tefrika çıkaracağına bakıyor. Bunun için de sürekli Menderes ile Bayar’ı birbirine düşürmeye çalıştı. Neticede bunu başardı. Tabi onlar birbirine düşürürken de askerlerden yardım aldılar ve kışkırttılar. Bugünde aynısını yapıyorlar.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan 16 Mart’ta Erzurum’da

AK Parti Erzurum İl Başkanlığı kongresinin 16 Mart tarihinde yapılacağı bilgisini veren Başkan Öz sözlerini şöyle sürdürdü:“16 Mart 2018 tarihinde Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla AK Parti Erzurum İl Başkanlığı kongresi yapılacak. AK Partimiz kongrelere çok önem veriyor. AK Parti Yerel Yönetimler Başkanımız Erol Kaya geçtiğimiz günlerde gerçekleştirdiğimiz toplantının açılış konuşmasında, Erzurum’un kendilerinin bir ümidi, sırtlarını verdikleri, dayandıkları, yaslandıkları bir şehir olduğunu ifade ettiler. Osmanlı döneminde de, Cumhuriyet döneminde de devlet riskli kararlar alırken hep Erzurum’a dayanmış ve işleri buradan başlatmış. Geçmişte Türkiye’nin ümidi olmuş birçok partide bütün önemli işlerinin startını Erzurum’dan vermiştir”.

Kamp programı teşkilat üyelerinin iyi temenni dileklerini iletmeleri ve birlikte çektirilen hatıra fotoğrafının ardından son buldu.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN