Dualarla Yola Çıktılar

22 Şubat 2018
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz

PÖH’ler Ağrı, Muş ve Iğdır’dan Afrin’e uğurlandı

TÜRK Silahlı Kuvvetleri’nin (TSK) Afrin’de yürüttüğü ‘Zeytin Dalı Harekatı’na destek olmak için Ağrı, Muş ve Iğdır’dan  Polis Özel Harekat (PÖH) timleri dua ve tekbirlerle uğurlandı.

Ağrı Özel Harekat Şube Müdürlüğü’nde, Afrin’de görevlendirilecek 48 kişiden oluşan iki tim için uğurlama töreni düzenlendi. Törenine Ağrı Vali Vekili Ejder Demir, Ağrı İl Jandarma Komutanı Albay Gökhan Şahin, İl Emniyet Müdürü Kenan Yıldız, aileler ve çok sayıda vatandaş katıldı. Vatandaşlar sloganlar ve dualar eşliğinde polislere moral verdi. Şube önünde toplu fotoğraf çekiminin ardından, ekip için daha sonra dualar edilip kurban kesildi. 48 kişiden oluşan ekip, Özel Harekat Şubesi önünden yola çıkan otobüslerle Afrin’e gitmek üzere hareket etti.

Gece yola çıktılar

Muş’tan Afrin’e gidecek olan PÖH’ler için gece yarısı uğurlama töreni düzenlendi. Muş Emniyet Müdürlüğü önünde bir araya gelen binlerce kişi, PÖH timleri için Türk Bayrakları açarak, terör örgütleri aleyhine “kahrolsun PKK” sloganı atarken, polislere ise “Yaşasın Özel Harekat” sloganı ile destek oldular. Duygu dolu anların yaşandığı uğurlama töreninde 7’den 70’e herkes PÖH için gece 01.30’a kadar sokaklarda al bayraklarla dolaştı. Burada polisleri uğurlamaya gelen İl Emniyet Müdürü Zafer Aktaş bir konuşma yaparak, polislerin canları pahasına görev alarak, sağ salim gidip görevlerini yerine getireceklerini söyledi.

“Polislerimizin hepsi kura ile seçildi”

Polis Özel Harekattaki personellerin tamamının Afrin için gönüllü olduğunu hatırlatan Aktaş, “Bütün polis arkadaşlarımız gönüllü olarak Afrin’e gitmek istediler. Bunu çözmek için de Özel Harekat Şube Müdürümüz kura çekerek bu arkadaşları kura ile seçti. Bütün Muş Emniyet Müdürlüğü personelimizin tamamı Afrin’e gitmek istiyor. Tüm personelimizle Afrin için bütün unsurlarımızla hazırız.” dedi.

“Kurada ismi çıkmayan arkadaşlarım bana gönül koydu”

Polis Özel Harekat Şube Müdürü Bülent Vatansever ise, “Bana şu anda gönül koyan çok. Şubede onun için toplandık gönül koymasınlar diye. Bu bir hizmet yarışı Allah nasip ettiği sürece biz buradayız. Canlarını sıkmasınlar dünyada bu kadar şerefsiz olduğu sürece bize iş çok düşer. Biz gerekeni yapacağız. İlk öncelerimiz gidiyor inşallah arkalarından da biz gideceğiz.” İfadelerini kullandı.

Dualarla yola çıktılar

Iğdır Emniyet Müdürlüğü’nde görevli Polis Özel Harekat Timleri (PÖH), Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından Afrin’de sürdürülen Zeytin Dalı Operasyonu’nda görevlendirilmek üzere düzenlenen törenle Afrin’e uğurlandı. Özel Harekat Şube Müdürlüğü’nde düzenlenen törende, Afrin’de sürdürülen Zeytin Dalı Operasyonu’nda görevli asker, polis ve korucu ekipleri için dua edildi.

Tören sonunda Özel Harekat polisleri, dualar ve tekbirler eşliğinde Afrin’e gitmek üzere yola çıktılar. DHA

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN