Doğu’da Kar Tatili

26 Şubat 2018
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz

Doğu’da etkili olan kar yağışı sebebiyle Bitlis il merkezi ve Hizan İlçesi ile Van’ın Bahçesaray ilçesinde eğitime bir gün süreyle ara verildi. 

Bitlis Valiliğinden yapılan açıklamada, olumsuz hava şartları nedeniyle okulların bir gün süreyle tatil edildiği bildirildi. Valilik açıklamasında “Olumsuz hava şartlar nedeniyle merkez ve merkeze bağlı köy okullarında eğitime bir gün süreyle ara verilmiştir. Ayrıca kamu kurum ve kuruluşlarda çalışan hamile ve engelli personeller bir gün süreyle izinli sayılacaktır” denildi.

Bitlis’in Hizan ilçesinde akşam saatlerinde başlayan yoğun kar yağışı nedeniyle ilçeye bağlı köy okullarında eğitime bir gün ara verildi.

Hizan Kaymakamlığı tarafından yapılan açıklamada şu ifadeler yer aldı, “Olumsuz hava şartları ve yoğun kar yağışı nedeniyle ilçemize bağlı köylerde, 26 Şubat 2018 Pazartesi günü eğitime bir gün süre ile ara verilmiştir. Kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan hamile ve engelli personeller 26 Şubat 2018 Pazartesi günü idari izinli sayılacaklardır.”

Bahçesaray’da eğitime kar tatili 

Van’ın Bahçesaray ilçesinde kar yağışı nedeniyle okullar bir gün tatil edildi.

Akşam saatlerinde belli aralıklarla başlayan kar yağışı etkisini artırınca okulların ise bir gün tatil edildiği belirtildi. iha

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN