Yolcu Otobüsüne Tukan Operasyonu

26 Şubat 2018
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz

İran’dan aldığı Tukan kuşunu satmak için İstanbul’a götüren bir kişi suçüstü yakalandı. İran uyruklu şahsa 5 bin 254 TL para cezası uygulandı, el konulan Tukan kuşu Kayseri’deki hayvanat bahçesine gönderildi.

HABER MERKEZİ

İran’dan satın aldığı nesli tükenmek üzere olan Tukan kuşunu satmak için İstanbul’a götüren bir kişi yakalandı. İran uyruklu şahsa 5 bin 254 TL para cezası kesildi. Tukan kuşu Kayseri’deki hayvanat bahçesine gönderildi.

Erzurum-Erzincan karayolunda kontrol yapan jandarma, İran plakalı yolcu otobüsünü durdurdu. Otobüste arama yapan jandarma muavin olarak görev yapan M.K.A.’ya ait nesli tükenmek üzere olan Tukan kuşu olduğunu belirledi. Kırmızı gagalı Tukan kuşuna el koyan jandarma konuyu Doğa Koruma ve Milli Parklar(DKMP) 13’üncü Bölge Müdürlüğü’ne bildirdi. Olay yerine giden ekipler, Tukan kuşunu teslim aldı. İranlı M.K.A., Tukan’ı ülkesinde bir AVM’den aldığını İstanbul’a satmaya götürdüğünü itiraf etti. Nesli tehlike altında olan türlerden olan Tukan kuşu Kayseri Büyükşehir Belediyesi’ne ait hayvanat bahçesine teslim edildi.

Ekipler, İranlı şahsa ise belgesi bulunmayan kuşu ticarete konu ettiği için Kara Avcılığı Kanunu’na muhalefetten 5 bin 254 TL para cezası kesti.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN