Ünsal Ermeni Mezalimini Anlattı

2 Mart 2018
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz

Eğitimci Gazeteci  Yazar Serdar Ünsal  ,125.Yıl Anadolu Lisesi’nde “Ermenilerin yaptığı soykırımları anlattı, Yüreğim İrevan’da Kaldı isimli romanını tanıttı.Okul Kütüphanecilik Kolu adına düzenlenen programla ilgili olarak bilgi veren   Okul Edebiyat öğretmeni  Nezahat Yavuz Parlar ,  yazarlarla farkındalık oluşturmak için bu programı düzenlediklerini söyledi.

HABER MERKEZİ

Öğrencilere seslenen Serdar Ünsal , “ Türk Milleti tarih boyunca kimseye soykırım yapmamıştır. Ermeniler  1.5 milyon insan öldü diyor hani nerde  bu insanlar. Ermenilerin yaptığı katliamın toplu mezarı Türkiye’nin her yerinde var. Ermenilerin 1915-20 yıllarında yaptığı katliamın aynısını torunları 1992 yılında Hocalı’da yaptı. Ermeniler yalanlarla insanları uyutuyor.  Ermeniler yalanlarla çocuklarını yetiştiriyor onların her biri Türk düşmanı olarak yetişiyor. Bizler ise çocuklarımıza yaratandan ötürü insan sevgisi aşılıyoruz. Hiçbir zaman kin ve nefreti öğretmiyoruz. Geleceğimiz olan siz gençler bu gerçekleri görün ve bilin kendinizi çok iyi yetiştirin ki Ermeni diasporasının yalanlarına cevap verebilesiniz. Iğdır’da Ermeniler Oba, Gedikli, Hakmehmet, Küllük, Koçkıran köylerinde katliam yapmışlardır. Azerbaycan’da Erivan’da katliam yapmışlardır. Bunları maalesef Avrupalılar görmüyorlar  ”dedi.

Ünsal, Ermenilerin  sözde soykırım yalanları için 100. Yılda 100 den fazla kitap yazdığını belirterek,  “Bizde ise 3 tane kitap vardır birisi benim romanım “Yüreğim İrevan’da Kaldı” diğeri ise Metin  Yıldırım’ın  yazdığı “Ölüm Ötesine Kaçış “romanı ile bir başka romandır.” şeklinde konuştu.

Yüreğim İrevan’da Kaldı” romanını öğrencilerine tavsiye eden ve okumalarını sağlayan Edebiyat öğretmeni  Nezahat Yavuz Parlar’a ve Okul Müdürü Mehmet Şentürk ‘e teşekkür eden Ünsal, daha sonra romanı okuyan öğrencilerin sorularını cevapladı.

Okul Müdürü Mehmet Şentürk  de Öğrencilere “Milli konulara hassasiyet gösterin Romanı okuyarak gerçekleri öğrenin. Nezahat hocama teşekkür ederim. Sizlere de romanı güzel okumuşsunuz en hassas soruları sordunuz hepiniz kutluyorum. Geçmişinizi tarihimizi iyi bilmelisiniz. ” ifadelerini kullandı.

Ünsal, daha sonra Okul Müdürü Mehmet Şentürk ve Okul Edebiyat öğretmeni  Nezahat Yavuz Parlar’a, Türkiye Azerbaycan Dostluk Dernekleri Federasyonu adına,Türkiye Azerbaycan kardeşliğine, Iğdır eğitimine ve Ermeni meselesine katkılarından dolayı bir plaket verdi.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN