Didik Didik Aradılar…

4 Mart 2018
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz

‘Türkiye Güven Huzur Uygulaması 10’ kapsamında Doğu Anadolu illerinde polis ve jandarma denetim yaptı. Binlerce kişinin kimlik sorgulaması yapılırken, yüzlerce araç incelendi, çok sayıda kişi gözaltına alındı.

Doğu Anadolu Bölgesi’ndeki illerde polis ve jandarma, huzur uygulaması yaptı. Binlerce kişinin kimlik sorgulaması yapılırken, yüzlerce araç incelendi, çok sayıda kişi gözaltına alındı.

Erzurum Emniyet Müdürlüğü ekipleri “Türkiye Güven-Huzur uygulaması” kapsamında vatandaşların yoğun olduğu yerlerde denetimler yaptı. Şüpheli görülen vatandaşların GBT sorgulaması yapılırken araçlar da didik didik arandı. Denetimler kapsamında polis ekipleri şüpheli gördükleri kişilerin üstlerini arayarak GBT sorgulamalarını yaptı. Araçları da durduran polis ekipleri hem araçlarda arama yaptı hem de sürücülerin ehliyet ve ruhsatlarını inceledi.

Kars’ta polis denetim yaptı

Kars Emniyet Müdürlüğü’nce 45 ekip ve 252 personel ile halkın yoğun olarak bulunduğu bulvar, cadde, alışveriş merkezleri ve çevrelerinde yapılan Türkiye Güven Huzur-10 Uygulaması’nda, bin 765 şahıs sorgulandı, 7 yoklama kaçağına gerekli tebligat yapıldı. 1 kişiye 4207 SKM (Tütün Kanununa Muhalefet) gerekli idari işlem neticesinde 124 TL. cezai işlem uygulandı.

“Türkiye Güven Huzur Operasyonu -10” da ayrıcı 20 Araç kontrol edildi, 3 araca toplam 324 TL. para cezası uygulanırken, uygulama kapsamında 36 işyeri kontrol edildi.

Kars’ta vatandaşların can ve mal güvenliğinin sağlanması çerçevesinde uygulamalarının aralıksız devam edeceği öğrenildi.

450 polisle asayiş uygulaması yapıldı 

Hakkari İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından kentin değişik noktalarında asayiş uygulaması yapıldı. Kentin değişik noktalarında yapılan uygulamalarda umuma açık 35 işyeri kontrol edilerek 2 bin 545 şahıs sorgulandı.

Sorgulanan 3 şahsın adli yönden arandığı ve 28 şahsın yoklama-bakaya olarak arandığı anlaşılarak gerekli işlemler yapıldı. Uygulamalarda 530 araçta sorgulanarak sorgulanan 12 araca toplamda 4 bin 691 TL cezai işlem uygulandı.

Jandarmadan huzur denetimi

Bitlis Valiliğinden yapılan açıklamada, uygulama kapsamında 14.00-19.00 saatleri arasında Bitlis İl Jandarma Komutanlığı sorumluluk alanında 2 bin 592 şahsın sorgulamasının yapıldığı, aranan 5 şahsın yakalandığı belirtildi. Bin 391 aracın kontrol edildiği ve bir aracın yakalandığı kaydedilen açıklamada, 6 aracın trafikten men edildiği, 13 araca toplam 5 bin 650 TL cezai işlem uygulandığı bildirildi. Güvenlik güçlerinin bölge halkının desteği ile huzur ve güvenliği sağlamak maksadıyla il genelinde güven ve huzur uygulamalarını sürdüreceği ifade edildi.  İHA

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN