Hem Serbeste Hem Grekoromende Türkiye Şampiyonu

12 Mart 2018
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz

Erzurum adına İşitme Engelliler Türkiye Şampiyonasında mindere çıkan Palandöken Belediyespor’un sporcusu Mehmet Akif Sönmez, hem serbestte hem de grekoromen stilde Türkiye şampiyonu oldu.

Emrah AKÇAY/ERZURUM-ÖZEL HABER

Erzurum Palandöken Belediyespor’un güreşçisi Mehmet Akif Sönmez, Türkiye şampiyonu oldu.

Antrenör İsmail Hakkı Özkan nezaretinde Amasya’da yapılan İşitme Engelliler Türkiye Güreş Şampiyonası’nda Erzurum’u temsil eden Çatlı sporcu Mehmet Akif Sönmez, 52 kiloda Türkiye şampiyonu olarak Rusya’nın Sochi kentinde yapılacak olan Dünya Şampiyonasına katılma hakkını elde etti.

Palandöken Belediyespor’un maddi manevi destekleri ile Türkiye  şampiyonasına katılan Mehmet Akif Sönmez, geçen yılki başarısını artırarak devam ettirdi. Yıldız güreşçi, hem serbest dalda hem de grekoromen sitilde Türkiye şampiyonu oldu.

Amasya Hamit Kaplan Spor Salonu’nda güreşçisinin Türkiye Şampiyonluğunu kazanmasından büyük bir gurur duyan antrenör İsmail Hakkı Özkan, “Sporcum burada işitme engelliler güreş Türkiye şampiyonasında hem serbestte, hem de grekoromende Türkiye birincisi olarak, dünya şampiyonasına katılma hakkı kazandı. Rusya’nın Sochi kentinde yapılacak olan İşitme Engelliler Dünya Şampiyonası’nda 52 kiloda ülkemizi Mehmet Akif Sönmez temsil edecek” dedi.

Milli takım hocası Necmi Gençalp de serbestte yedi, grekoromen stilde de beş maç  kazanarak, şampiyon olan başarılı güreşçiye övgüler yağdırdı.

Erzurum Güreş İl Temsilcisi Battal Alpkılıç da, işitme engelli güreşçinin Türkiye şampiyonu olmasından büyük bir mutluluk duyduklarını belirterek, “Bu başarının gelmesinde bize destek veren Palandöken Belediye Başkanı Orhan Bulutlar’a,  GHSİM İl Müdürü Fuat Taşkesenligil ile Gençlik Spor Kulübü Başkanı Güngör Şenses’e teşekkür ediyoruz” dedi.

 

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN