İdealist Bir Dadaş

13 Mart 2018
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz

O, daha henüz 27 yaşında genç bir futbol adamı… Gaziantepspor Teknik Direktörü Oktay Derelioğlu ile telefonda görüşen Erzurumlu Muhammet Emin Tizgili, bir anda kendini Gaziantepspor’da buldu. Derelioğlu’nun ekibinde yer alan idealist genç Dadaş, hedefleri ve hayalleri uğrunda ilerlemeye başladı.

 Nurullah PALA/ERZURUM-ÖZEL HABER

Yiğen dayıya çeker boşuna dememiş atalarımız… Erzurumlu eski futbolcular Şevki Mengi  ve Şahin Mengi’nin yiğeni Muhammet Emin Tizgili de yetenekli bir genç…

Erzurumspor’da başladığı futbol hayatına genç yaşata yaşadığı sakatlıklar yüzünden Aşkale Belediyespor’da nokta koydu. Üniversite eğitimi alan ve kendisini yetiştiren 27 yaşındaki Muhammet Emin Tizgili’nin hayatı,  Türk futbolunun unutulmaz yıldızlarından Gaziantepspor’un teknik direktörü Oktay Derelioğlu’na ‘alo’ demesi ile başladı.

Oktay Hoca’ya yardımcı oldu

Erzurumlu Muhammet Emin Tizgili, Gaziantepspor Teknik Direktörü Oktay Derelioğlu ile tanıştıktan sonra genç teknik adamın teknik ekibinde yer almayı başardı.

Spor Toto 1. Ligden düşmesi kesinleşen Gaziantepspor’da zor şartlar alında görev yapan Teknik Direktör Oktay Derelioğlu’nun teknik heyetinde yer alan M. Emin Tizgili, “Ben Oktay hocanın ekibinde yer alıyorum, Allah nasip ederse, bundan sonra Oktay Hocam nerede olursa bende orada olacağım. Oktay hocam nerede çalışırsa, bende orada çalışacağım” dedi.

Hedeflerim ve ideallerim var

Gaziantepspor’un Erzurumlu olan genç antrenörü Muhammet Emin Tizgili, Türk futbolunun unutulmaz golcülerinden Oktay Derelioğlu’ndan çok şeyler öğreneceğinin altını çizerek, “Oktah Hocamın bilgi ve birikimleri ile yoluma yürüyeceğim. Hayallerimi ve hedeflerimi yakalayacağım” diye konuştu.

Kaybedecek bir şeyimiz yok!

Özellikle ligden düşmesi kesinleşen Gaziantepspor’un hafta sonu kendi evinde Samsunspor’u 2-1 mağlup etmesi ile birlikte Gaziantepspor bir anda dikkatleri üzerine çekti.

Kırmızı-siyahlı kulübün yardımcı antrenörlerinden M. Emin Tizgili, “Kaybedecek bir şeyimiz yok. Artık tüm gücümüz ve enerjimizle bundan sonraki maçlarımıza çıkacağız.  Ligden düştük, canımız yandı. Bundan sonra kolay lokma olmayacağız, sahada biz can yakacağız” dedi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN