Polis Teşkilatı 173’ncü Yaşını Kutladı

10 Nisan 2018
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz

Türk Polis Teşkilatı’nın 173’üncü kuruluş yıldönümü illerde törenlerle kutlandı. Bölge illerindeki kutlamalarda şehit aileleri ve gaziler unutulmadı.

Polis Teşkilatı’nın Kuruluşu’nun 173. Yıldönümü dolayısıyla Kars Hükümet Konağı önünde program düzenlendi.

Program, İl Emniyet Müdürü Ümit Bitirik’in Atatürk Anıtı’na çelenk koymasıyla başladı. Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla devam eden programda Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan ve Emniyet Genel Müdürü Selami Altınok’un kutlama mesajları okundu. Hükümet Konağı önündeki program, Polis Haftası dolayısıyla okullar arasında dereceye giren öğrencilerin şiirlerini okumasıyla son buldu.

Türk Polis Teşkilatı’nın Kuruluşu’nun 173. yıldönümü etkinlikleri kapsamında İl Emniyet Müdürü Ümit Bitirik, makamında tebrikleri kabul etti.

Emniyet Müdürü Ümit Bitirik, “Bugün 173. Kuruluş yıldönümü kutlanırken Türk Polis Teşkilatı 81 ilde ve 920 ilçede teşkilatlanmış tüm dünyadaki değişim ve gelişmeleri takip ederek her türlü donanıma ulaşmış, personelinin tamamına yakını üniversite mezunu alanında uzmanlaşmış bir kadrodan oluşmaktadır. Türk polisi suç ve suçlarla mücadelede hukukun üstünlüğünü şiar edinmiş vatandaşının can ve mal emniyeti için canı pahasına görev yapmaktan geri kalmayacak cesarette ve fedakarlıktadır” dedi.

Polisevinde kokteyl

Van Valiliği bahçesinde düzenlenen tören, günün anlam ve öneminin belirtildiği konuşma ile başladı. Atatürk Anıtı’na çelenk bırakılması, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile devam eden program, hatıra fotoğrafının çekilmesiyle devam etti. Program, Van Valisi Murat Zorluoğlu’nun ziyaret edilmesi ve 2 Nisan Polisevinde düzenlenen kokteylle devam etti.

Törene İl Emniyet Müdürü Mehmet Suat Ekici, İl Jandarma Komutan Vekili Albay Hamdi Gülpınar, 6. Hudut Alay Komutanı Albay Şahin Yenilmez, Tuşba Kaymakamı Meral Uçar, Tuşba Belediye Başkanı Fevzi Özgökçe, bazı siyasi parti temsilcileri, kamu kurum ve kuruluş amirleri ile polisler katıldı.

Cumhuriyet Meydanı’nda kutlandı

Bitlis’te Türk Polis Teşkilatının 173. kuruluş yıldönümü ve 10 Nisan Polis Haftası törenle kutlandı.

Bitlis Emniyet Müdürü Yaman Ağırlar tarafından Cumhuriyet Meydanı’nda bulunan Atatürk Anıtı’na çelenk bırakılmasıyla başlayan program, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla devam etti.

10 Nisan Polis Haftası nedeniyle Emniyet Müdürlüğünce düzenlenen etkinlikler kapsamında tebriklerin kabul edileceği belirtildi.

Hakkari’de Türk Polis Teşkilatının 173. kuruluş yıldönümü törenle kutlandı. Valilik önünde düzenlenen çelenk sunma törenine İl Emniyet Müdürü S. Suvat Dilberoğlu, Dağ ve Komando Tugay Komutan Vekili Yardımcısı, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Reşit Güldal, emniyet şube müdürleri, polis memurları, masa tenisi Türkiye şampiyonları, İl Emniyet Müdürlüğü Muay Thai bayan sporcuları katıldı. İl Emniyet Müdürü S. Suvat Dilberoğlu’nun Atatürk Anıtı’na çelenk sunması, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından program valilikte devam etti. Müdür Dilberoğlu ve beraberindekiler, Vali Cüneyit Orhan Toprak’ı makamında ziyaret ederek çiçek takdim ettiler.

Türk Polis Teşkilatının 173. kuruluş yıldönümünü kutlayan Vali Toprak, tüm davetlilerle tek tek tokalaştı. Burada bir süre polis memurları ile sohbet eden Vali Toprak, yanına oturttukları Muay Thai sporcuları ile yakından ilgilendi.  İHA

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN