Uzundere’de Futbolun Kralı Bil-Al

16 Nisan 2018
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz

Uzundere Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü tarafından düzenlenen ‘Gece Maçları Futbol Turnuvası’ sona erdi. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nü finalde mağlup eden Bil-Al Sürücü Kursu Futbol Takımı şampiyon oldu.

Nurullah PALA/ERZURUM

Erzurum’un Uzundere ilçesinde halı saha futbol coşkusu yaşandı. Uzundere Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü tarafından ilçede ‘Gece Maçları Halı Saha Futbol Turnuvası’ düzenlendi.

Oldukça çekişmeli geçen müsabakalara ilçe halkı büyük bir ilgi gösterirken, 8 takım şampiyon olabilmek için mücadele etti.

Şampiyon Bil-Al

Uzundere Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Vahit Erdal Albayrak’ında yakından takip ettiği futbol turnuvası çekişmeli geçen maçlara sahne oldu.

Grup eleme maçlarının ardından Play-Off Çeyrek Final, Yarı final ve final maçlarına geçildi. Turnuvada finale kalan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Futbol Takımı  ve Bil-Al Sürücü Kursu Futbol Takımı, kozlarını paylaştı.

Uzundere GHSİM İlçe Müdürlüğü Sentetik Sahasında oynanan final maçı büyük bir ilgi gördü.

Nefesleri kesen finalde takımlar normal sürede 1-1’lik eşitliği bozamayınca karşılaşmada galip gelen takımı seri penaltı atışları belirledi. Seri penaltı atışları sonucunda rakibini mağlup eden Bil-Al Sürücü Kursu, turnuvanın şampiyonu olarak, birincilik kupasını kazandı.

İkincilik kupası İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün olurken, üçüncülük kupasının sahibi de İlçe Emniyet Müdürlüğü oldu.

İl kez gece oynandı

Uzundere Belediye Başkanı M. Halis Özsoy ile İlçe GHSİM Müdürü Vahit Erdal Albayrak ile diğer davetliler, dereceğe giren takımların kupalarını ve ödüllerini verdi. Bil-Al Sürücü Kursu’nun şampiyonluğu ile sonuçlanan futbol turnuvasında, resmi olarak ilk kez gece maçları düzenlediklerinin altını çizen Uzundere Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Vahit Erdal Albayrak, ilçe halkının turnuvaya gösterdiği büyük ilginin kendilerini mutlu ettiğini söyledi.

Albayrak, “Final maçımıza ve kupa törenimize Belediye başkanımız M. Halis Özsoy ile ilçe protokolümüzün de ilgi göstermesi, bizleri bir hayli mutlu etti. Turnuvaya katılan tüm takımlara teşekkür ediyoruz. Şampiyon olan Bil-Al Sürücü Kursu Futbol Takımını da tebrik ediyoruz” dedi.

Özsoy: Uzundere tam bir spor merkezi

Türkiye’nin ‘Sessiz Kentler’ ödülünün sahibi Uzundere’nin artık tarihi, kültürel ve coğrafik güzelliklerinin yanı sıra sporla da anılan bir ilçe olduğunun altını çizen Uzundere Belediye Başkanı Muhammet Halis Özsoy, “İlçemiz rafting, kano gibi su sporlarının yanı sıra, dünya buz tırmanışı ve uluslararası bisiklet yarışlarına ev sahipliği yapmış bir ilçe merkezi, bu anlamda Uzundere tam bir spor merkezi olarak, Erzurum’un da gurur kaynağı ilçelerden biri olmuştur. Uzundere bizim gözbebeğimiz. Bu güzel ilçede Vahit Hocamın gayretleri ile düzenlenen futbol turnuvasının güzel bir şekilde sonuçlanması bizleri mutlu etmiştir. Turnuvaya katılan tüm takımlara teşekkür ediyorum, kendilerini kutluyorum” dedi.

 

 

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN