AK Parti’de Temayül Zamanı…

6 Mayıs 2018
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz

AK Parti Kars, Muş ve Van’da temayül yoklaması yaptı. Kars’ta bin partili 36 aday adayı için sandık başına gitti. Muş’ta bin 120 üye 69 aday adayın sıralamasını belirlerken, Van’da ise 169 aday adayı için bin 600 üye oy kullandı.

AK Parti Van İl Başkanlığı, 24 Haziranda yapılacak olan milletvekili seçimleri nedeniyle 8 adayın belirleneceği temayül yoklaması İpekyolu İMKB Fen Lisesi spor salonundan gerçekleştirildi. Gerçekleştirilen temayül yoklamasıyla ilgili bilgi veren AK Parti Van İl Başkanı Kayhan Türkmenoğlu, Türkiye’nin her tarafında 24 Haziran seçimleri için AK Parti teşkilatlarının temayül yoklamaları yaptığını belirtti. Temayül yoklamaları nedeniyle kente bugün tatlı bir heyecanın olduğunu ifade eden İl Başkanı Türkmenoğlu, “Ahenkli bir organizasyon çerçevesi içerisinde teşkilat mensubu bin 600’e yakın arkadaşımız 169 aday adayımız için gönlünden geçen 8 arkadaşımızın seçimi için oy kullanacaklardır. Geçmiş dönmelere nazaran bu dönemde aday adayı için ciddi bir artış söz konusudur. Bu da partimize olan teveccühün ne kadar iyi olduğunun bir gösteriyor” dedi. Temayül yoklamasında parti teşkilatlarında görevli yaklaşık bin 600 üye, 169 aday adayı için sandık başına gitti.

Bin 120 delege oy kullandı

AK Parti’den Muş milletvekili aday adayı olarak başvuranlar arasında temayül oylaması yapıldı.
Muş Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğüne bağlı kapalı spor tesisinde gerçekleştirilen temayül yoklaması ile ilgili açıklamalarda bulunan AK Parti Muş İl Başkanı Rehmetullah Yaktı, “Bugün tarihi bir günü daha Muş’ta yaşamaktayız. 27. dönem milletvekili aday adaylarını belirlemek için AK Parti teşkilatı olarak her zaman olduğu gibi birlik, beraberlik, bütünlük, huzur ve güven içerisinde aday adaylarımızı belirlemek amacıyla temayül yoklamasını yapmış bulunmaktayız” dedi.
Bin 120 delegenin mevcut olduğunu belirten Başkan Yaktı, “Bin 120 delege var, 64 tane de temayüle giren aday adayımız var. Bu bin 120 delege aday adayları için oy kullanacaktır” şeklinde konuştu.
Muş Belediye Başkanı Feyat Asya da, temayül yoklamasında oyunu kullanarak, hayırlara vesile olması dileğinde bulundu.

Kars İsmail Aytemiz Spor ve Sergi Salonu’nda gerçekleştirilen temayül yoklamasına yeniden aday adayı olan mevcut Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan ile milletvekili Dr. Yusuf Selahattin Beyribey statü gereği katılmadı. Temayül yoklamasının adayla adaylarına ve AK Parti’ye hayırlı olması temennisinde bulunan AK Parti Kars İl Başkanı Adem Çalkın, “Bin teşkilat mensubunun katılımıyla temayül gerçekleşiyor. İlçelerimizde ve ilimizde ana kademe, Gençlik Kolları, Kadın Kolları, köy ve mahalle temsilcilerimiz oy kullanacak. 36 aday adayımız temayüle katılacak. 38 başvuru var. Mevcut milletvekilleri temayül yoklamasına dahil olmadığı için 36 aday adayı dedim. Burada 36 adayımız seçime dahil olacaktır. Hayırlı uğurlu olsun” dedi.

Başkan Adem Çalkın’ın konuşmasının ardından AK Parti Nevşehir Milletvekili ve Komisyon Başkanı Abubekir Gizligider’de bir selamlama konuşması yaptı. Ardından temayül yoklaması için delegelerin oy kullanma işlemleri başladı. AK Parti Kars İl Başkanlığı’nın temayül yoklamasına AK Parti Ardahan Milletvekili Prof. Dr. Orhan Atalay’da iştirak etti.

Kars’ta milletvekili adayı olabilmek için AK Parti İl Başkanlığı başvuru da bulunan 36 milletvekili aday adayı için il genelinde bini aşkın delegenin temayül yoklamasında oy kullanması için merkez ilçe ile birlikte 7 ilçe için ayrı ayrı sandıklar kuruldu. Saat 10.00’da başlayan temayül yoklaması akşam 16.00’da sona erecek.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN