FETÖ Sanıklarına Ceza Yağdı 

9 Mayıs 2018
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz

Ardahan’da, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) davasında yargılanan 6 sanığa 6 yıl 3 ay ila 7 yıl 9 ay 22 gün arasında değişen hapis cezaları verildi.

Ardahan’da görülen Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) davasında yargılanan sanıklara mahkemeden ceza yağdı. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya, tutuklu sanıklar Muhsin Temizel, İsrafil Aydın, Fatih Erdoğmuş, Ayhan Kılıç, Olgun Sarıkamış ve tutuksuz sanık Aysel Koyuncu ile avukatları katıldı.

Duruşmada son savunmaları ve sözleri sorulan sanıkların tamamı haklarındaki suçlamaları reddedip beraat talebinde bulundu. Benzer savunmalar yapan sanık avukatları da müvekkillerinin beraat ile tahliyelerine karar verilmesini istedi.

Mahkeme heyeti “terör örgütü üyesi olma” suçundan yargılanan ve cezalarında çeşitli nedenlerle indirim yapılan sanıklardan Muhsin Temizel’i 7 yıl 9 ay 22 gün, Aysel Koyuncu ve Fatih Erdoğmuş’u 7 yıl 6 ay, Olgun Sarıkamış’ı 6 yıl 10 ay 15 gün, İsrafil Aydın ve Ayhan Kılıç’ı ise 6 yıl 3 ay hapse mahkum etti. Mahkeme heyeti sanıkların tutukluluk hallerinin devamına karar verdi. iha

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN