Bir Alana Bir Bedava…

11 Mayıs 2018
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz

Erzurum ve Erzincan Şeker Fabrikası pazarlık usulüyle satıldı. 286 milyon 900 bin liradan açık artırmaya çıkarılan iki fabrikayı Albayrak Turizm Seyahat İnşaat Ticaret A.Ş. 287 milyon liraya satın aldı. Şeker-İş Sendikası Başkanı Metin Keskin, adrese teslim satış yapıldığını söyledi.

Türkiye Şeker Fabrikaları A.Ş.’ye ait Erzurum ve Erzincan Şeker Fabrikaları, açık artırma ile satıldı. Özelleştirme İdaresi’nde yapılan pazarlık usulü ihaleye Albayrak Turizm Seyahat İnşaat Ticaret AŞ ile Öz Burak İnşaat Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti. katıldı. ÖİB Başkan Yardımcısı Bekir Emre Haykır başkanlığındaki açık artırmada 287 milyon lira teklif veren ihaleye Albayrak Turizm Seyahat İnşaat Ticaret AŞ iki fabrikanın yeni sahibi oldu.

Fabrikaların satışıyla ilgili yapılan ilk ihalede sadece Erzurum’un muhammen bedelinin 300 milyon lira olduğunu hatırlatan Şeker-İş Sendikası Şube Başkanı Metin Keskin, adrese teslim ihale yapıldığını söyledi. Bir alana bir bedava fabrika verildiğini belirten Keskin, ”Böyle bir satışa sendika olarak tepkimiz var. Çiftçinin devlete güveni vardı pancar ekiyordu, özel sektöre güveni olur mu, belli değil. Bu fabrikayı çalıştıramazlar” diye tepki gösterdi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN