Gıyabi Cenaze Namazı Kılındı…

15 Mayıs 2018
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz

İsrail askerlerinin kurşunlarıyla şehit olan Filistinliler için Doğu illerinde gıyabi cenaze namazları kılındı. Vatandaşlar, İsrail ve ABD’yi protesto etti.

ABD’nin Büyükelçiliğini Kudüs’e taşımasını protesto eden Gazzelilere yönelik İsrail askerlerinin saldırısı sonucu hayatını kaybeden 55 Filistinli için gıyabi cenaze namazı kılındı. Cenaze namazı sonrası vatandaşlar İsrail ve ABD’yi protesto etti.

İsrail askerleri tarafından şehit edilen Filistinliler, Erzurum’da öğle namazı öncesinde camilerden sala okundu. Namaz sonrasında ise Lalapaşa Camii’nde şehit Filistinliler için gıyabi cenaze namazı kılındı. Erzurum Müftüsü Hasan Hüsnü Sula’nın kıldırdığı gıyabi cenaze namazının ardından dualar edildi.

Kahrolsun İsrail sloganları

Ağrı’da bazı sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve vatandaşlar öğlen vakti merkez camiinde gıyabi namazı kıldı. Cami çıkışı basın açıklaması yapan STK’lar İsrail’in tutumunu kınadı. Filistin bayraklarının da bulunduğu basın açıklamasında vatandaşlar ‘kahrolsun İsrail, kahrolsun faşist İsrail’ sloganları attı. Program merkez cami önünden başlayıp Cumhuriyet Caddesi’nde yapılan yürüyüşle sonra erdi. Yürüyüşe yüzlerce kişi katıldı. İHA

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN