Minderin ‘Efe’si ATAUNİ

15 Mayıs 2018
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz

Horoz diyarı Denizli’de Atatürk Üniversitesi Fırtınası esti, Kafile Başkanı Necip Fazıl Kishalı ve Antrenör Fahrettin Ertürk yönetiminde Ege’de mindere çıkan Dadaş güreşçiler takım halinde Türkiye üçüncüsü oldu.

Nurullah PALA/ERZURUM

Üniversiteler arası Serbest ve Greko-Romen Güreş Türkiye Şampiyonası Denizli’de yapıldı.

Kafile Başkanı Prof. Dr.  Necip Fazıl Kishalı ve Antrenör Fahrettin Ertürk yönetiminde Denizli’de yapılan güreşlerde mindere çıkan Erzurum Atatürk Üniversitesi,  A Klasmanı Türkiye Şampiyonası’nda takım halinde üçüncü olarak bronz kupayı Erzurum’a getirdi.

Sağlam’dan Altın madalya

Atatürk Üniversitesi güreş takımı şampiyonada 1 altın, bir gümüş yedi de bronz madalya kazanarak, adeta madalyalara ambargo koydu.

Antrenör Fahrettin Ertürk’ün öğrencilerinden Enes Sağlam 57 kiloda birinci olarak altın madalya alırken, 125 kiloda da Çağrı Çiğdem ikinci olarak gümüş madalyanın sahibi oldu.

Dadaş güreşçilerden Sedat Sucu 61 kiloda, Miraç Kartal 70 kiloda, Ahmet Ertürk 79 kiloda, Murat Ertürk 85 kiloda, Sedat Kılıç 92 kiloda serbest stilde bronz madalya kazanan pehlivanlar oldu.

60 kiloda Abdurrahman Güner ve 130 kiloda ise Eren Dal, Greko-Romen stilde Türkiye üçüncü olarak Erzurum’a bronz madalya kazandırdılar.

Üniversite yönetiminin desteği başarıyı getirdi

Prof. Dr. Necip Fazıl Kishalı ve Antrenör Fahrettin Ertürk yönetimde Denizli’den Türkiye üçüncü  olarak takım halinde bronz kupayı Dadaşlar diyarına getiren güreşçiler büyük bir gurur yaşadı.

Antrenör Fahrettin Ertürk, “Başta Rektörümüz Prof. Dr. Ömer Çomaklı, rektör yardımcılarımız, genel sekreterimiz Prof. Dr. Remzi Şahin, Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanımız Erdal Korkmaz, şube müdürlerimiz Murat Şengül ve Ekrem Erdoğan’a bize desteklerinden ötürü teşekkür ediyoruz. Kafile başkanımız Necip Fazıl Kishalı’nın da bu şampiyonada gelen başarıda katkıları büyüktü, Necip hocamıza da teşekkür ediyoruz” dedi.

 

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN