İKİZ TERÖR ÖRGÜTÜ (PKK/PYD) (3)

11 Temmuz 2018
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz

PKK dünyada uyuşturucu ticaretini organize eden 4 örgütten birisidir.

1984-2015 yılları arasında ülke genelinde PKK terör örgütüne yönelik ülke genelinde gerçekleştirilen operasyonunda ele geçen uyuşturucu miktarı nerdeyse bir dünya rekoru seviyesindedir. İçişleri Bakanlığı’nın yayınladığı raporda, son 30 yıl içerisinde örgüte yönelik yapılan operasyonlarda; 5 bin 543 kilogram eroin, 41 bin 249 kilogram esrar, 710 kilogram kokain, 21 kilogram afyon, 27 bin 465 litre asetik anhidrit, 17 milyon 958 bin 469 kök kenevir bitkisi, 4 bin 304 kilogram baz morfin ele geçirildiği açıklandı. Söz kousu raporda örgütün uyuşturucu ticaretinden sorumlu bin 283 militanının da yakalandığı vurgulandı.

PKK Avrupalı Gençleri Zehirliyor

Terör örgütü, Kuzey Irak’taki kamplarında kurduğu laboratuvarlarda eroin imal edip, bu uyuşturucuyu Avrupa’da pazarlayarak milyarlarca dolar kazanıyor. Avrupa’daki uyuşturucunun sokak satışı ve dağıtımında terör örgütü elemanları etkin rol alıyor.

PKK’nın Avrupa’da 400’den Fazla Aktif Şubesi Var

Örgüt, Avrupa’da uyuşturucu ticaretinin yanında kendi adına örgütlenen derneklerden yıllık 500 milyon euro üzerinde finansal destek sağlanmaktadır. Örgüt, finansal desteği artırmak ve militan devşirmek adına propaganda aracı olarak dergi, gazete, radyo ve tv kanallarına da sahiptir.

PKK terör örgütü Avrupa’nın neredeyse tamamında büyük bir yapılanma ile temsil edilmekte ve Avrupalı devletler tarafından himaye edilmektedir. Bu bakımdan Almanya’da PKK’ya ait 189 dernek ve kuruluş faaliyet göstermektedir.

PKK terör örgütü Avusturya’da 9, Belçika’da 17, Bulgaristan’da 7, Danimarka’da 16, Finlandiya’da 5, Fransa’da 10, Hollanda’da 11, İsviçre’de 24, İngiltere’de 12, İspanya’da 4, İsveç’te 29, İrlanda’da 1, Macaristan’da 1, Norveç’te 15, Romanya’da 6 ve Yunanistan’da 10 adet sözde sivil toplum örgütü ile temsil ediliyor.

Bunların dışında Avrupa’da PKK’ya ait 3 tv kanalı, 29 gazete-dergi aracılığı ile örgüt propagandası yapılmakta ve örgüt milyonlarca euro bağış toplanmaktadır.

Bu yapılanmayla Avrupalı devletler adeta PKK’nın kasası durumunda olup, terör örgütünün tüm iaşe ve her türlü ihtiyacı Avrupalı devletlerce karşılanmaktadır.

 

PKK ve PYD İKİZ KARDEŞTİR

PYD, 2003 yılında bizzat PKK lideri Abdullah Öcalan’ın talimatıyla kurulmuştur

PYD ismini ilk kez, terör örgütü PKK nın yayın organlarından Serxwebun, örgütün 8.genel kongresinin ardından zikretmişti. Terörist başı Abdullah Öcalan’ın kardeşi Osman Öcalan, PYD yi, Suriye’de daha etkin olabilmek ve özellikle Suriye’nin kuzeyinden PKK yı lojistik ve militan açısından destekleyebilmek için 2003 yılında bizzat kendisinin kurduğunu ifade etmiştir.

Osman Öcalan, 2013 yılında Irak televizyonu Zelal’a, “PKK’nın İran kolu PJAK gibi PYD’yi de ben kurdum. Ve aynı PJAK gibi, PYD’de PKK’nın direktifleri doğrultusunda hareket etmektedir” diye demeç vermiştir. Terörist ele başlarından Osman, sözlerinin devamında da kendisiyle beraber 4 kişilik PKK lı militan grubun, terör örgütü PYD yi yönettiğini belirtmiştir.

PYD terör örgütü yöneticileri PKK bağlantısını itiraf etmiştir.

PYD nin başındaki kukla isim Salih Müslim’in, Almanya merkezli Kurd Watch adlı sözde sivil toplum örgütüyle yaptığı mülakatta, PKK ile olan organik bağlarını açıkça ifade etmiştir.

KurdWatch yetkilisi Salih Müslim’e şöyle bir soru soruyor; “Birkaç hafta önce PKK’nın önde gelen yöneticilerinden Duran Kalkan ve Cemil Bayık, kendilerinin Suriye’de Adalet ve Kalkınma Partisi’nin yönettiği Türkiye ile savaştıklarını söylediler. PYD nin bu durumdaki pozisyonu nedir?”

Salih Müslim’in “ Evet biz de onlarla aynı pozisyondayız. Çünkü onlarla aynı felsefe ve ideolojide ilerliyoruz” cevabı ile, iki terör örgütü arasındaki organik bağı birkez daha kanıtlamıştır.

PYD, 2004 yılında YPG adı altında askeri kanadını oluşturmuştur. İki terör örgütü PKK ve PYD nin yönetenleri de kullandıkları sembolleri de bayrak dedikleri paçavraları da birebir örtüşmektedir.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN