Unutmadık!

16 Temmuz 2018
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz

2 yıl önce yaşanan FETÖ’nün hain darbe girişimine karşı cadde ve sokaklara akın eden Erzurumlular, dün de nöbet yerindeydi.

Gün boyu etkili olan yağmurun akşam saatlerinde durmasıyla binler Polisevi önüne akın etti. Bir kez daha vatan nöbeti tutan Dadaşlar, darbecilere bir kez daha tepki gösterdi, şehitleri ise dua ile andı.

Şehitliklere karanfil

Erzurum’da Cuma günü başlayan ‘15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’ etkinlikleri Pazar günü şehitlikleri ziyaretle başladı. Karskapı Şehitliği’nin yanısıra Asri Mezarlık içinde oluşturulan şehitliği ziyaret eden protokol karanfil bıraktı. Gençlik Merkezleri, şehitler anasına Abdurrahmangazi Türbesine yürüdü. Öğle Namazını Ulu Camii’nde kılan gençler ve gençlik liderleri 150 metrelik dev Türk Bayrağı ile şehitleri andı.

Halisdemir’in rölyefi açıldı

‘15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’ sebebiyle Atatürk Üniversitesi’nde de tören düzenlendi. 15 Temmuz’da yaşananların anlatıldığı serginin açıldığı Atatürk Üniversitesi’nde ayrıca Özel Kuvvetler Komutanlığında darbeci generali vurduktan sonra şehit edilen Piyade Astsubay Kıdemli Başçavuş Ömer Halisdemir’in rölyefi de açıldı. Kültür Merkezi girişine konulan rölyefin açılışından davetliler fotoğraf bölümü öğrencilerinin hazırladığı fotoğraf sergisini gezdi.

Nöbet için buluştular

Erzurum’da günboyu devam eden sağanak yağmurun etkisini kaybetmesinden sonra binlerce Erzurumlu 2 yıl önce olduğu gibi vatan nöbeti için polisevi önüne akın etti. Geniş güvenlik önlemi alınan polisevi önünde görevliler vatandaşlara yağmurluk verdi. Ellerinde bayraklarla alanı dolduran Erzurumlular, sloganlarla darbeyi protesto etti.

Şehitlerin isimleri okundu

Erzurum Büyükşehir Belediyesi mehter takımının konser verdiği etkinlikte konuşan Milletvekili Recep Akdağ, hain darbe girişiminde şehit olan dadaşların tek tek ismini okudu. Meydanı dolduranlar şehitlerin ismine ‘burada’ diyerek cevap verdi. 15 Temmuz gecesi yaşananlarla ilgili 10 dakikalık bir belgesel izleyen vatandaşlar, gecenin ilerleyen saatine kadar nöbetini sürdürdü.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN