Gazete Pusula Reklam

Ermeniler İşgalden Vazgeçmeli

23 Temmuz 2018
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz

Türkiye Azerbaycan Dostluk Dernekleri federasyonu Genel Başkan Yardımcısı ve   Iğdır  Azerbaycan Evi Derneği Başkanı Serdar Ünsal, İstanbul’dan Milletvekili seçilen Şamil Ayrım’ı makamında ziyaret ederek hayırlı olsun dileğinde bulundu.

HABER MERKEZİ

Türkiye-Azerbaycan sevdalısı bir kişinin yeniden milletvekili olarak seçilmesinin kendilerini mutlu ettiğini ve gururlandırdığını belirten Ünsal, yaptıkları çalışmaları Milletvekili  Şamil Ayrım’a anlattı.

Dernek olarak her alanda Türkiye ve Azerbaycan’ın sesi olmaya iki ülkenin menfaatleri için mücadele etmeye çalıştıklarını söyleyen  “Özellikle her fırsatta Türk düşmanlığı yapan Türkiye ve Azerbaycan’ı zorda bırakmayı amaçlayan Ermeni diasporasına karşı mücadele ediyor onların gerçek yüzlerini kamuoyu oluşturarak dünyaya basın yayın aracı ile duyurmaya çalışıyoruz. Çeşitli toplantılarla Ermenilerin gerçek yüzlerini anlatıyoruz. Ermeniler İşgal ettikleri topraklardan çekilmedikçe sınır kapılarının açılmasını istemiyoruz. Bu konudaki tavrımız kesindir. Azerbaycan’ın bu konudaki tezini destekliyoruz. Sayın devlet başkanımız Recep Tayip Erdoğan’ın Azerbaycan’a özellikler Karabağ meselesine verdiği destek bizleri memnun etmiştir ”dedi.

Ak Parti İstanbul Milletvekili Şamil Ayrım da ziyaretten memnuniyet duyduğunu ifade ederek şöyle dedi: “ Sivil toplum örgütleri halkın duygu ve düşüncelerini dile getiren kuruluşlardır. Çalışmalarınızda başarılar dilerim. Azerbaycan bizim canımızdır. Bizler iki devlet tek milletiz. Sayın devlet başkanımız Recep Tayip Erdoğan her zaman Azerbaycan’ın haklı davasının yanında olmuştur. Bundan sonrada olacaktır. Bende yıllardır. Karabağ meselesini her alanda dile getiriyorum. İşgalci Ermeniler Azerbaycan topraklarından çekilmelidir. ”

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN