Bir de sizi görelim!

9 Ağustos 2018
1 Yorum Yapıldı Yorum Yaz

Doların önlenemez yükselişine karşı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bir dizi önlenmeler alındığını açıkladı, ardından bir çağrı yaparak “Yastık altındaki dolar ve altınlarınızı bozdurun” dedi.

Cumhurbaşkanının bu çağrısına katıldığı programda yorumlayan Gazeteci Nedim Şener, inanılmaz bir tespit yaptı. Şener,  “Halk 15 Temmuz gecesi direnmişti, şimdi sıra para babalarına geldi. Hadi bakalım siz de direnin. 15 Temmuz’da milletimiz tankın karşısına çıktı, ekonomicilik oynayanlar şimdi fedakârlık yapsın bakalım” dedi.

Çok doğru bir tespit; Madem ki doların ateşinin bu kadar yükselmesi dış güçlerin bir oyunu, o halde bu oyunu bozmak lazım. Madem ki olay ekonomik, o halde ekonominin patronlarını sahada görmek lazım.

Bu ülkenin kaynakları ile zengin olup tüm mal varlıklarını yurt dışına yapanları meydanda görmek lazım.

Yerli ve milliyiz diyerek, 15 Temmuz girişiminin yıldönümünde ‘direndik kazandık’ diye bilbortlara çarşaf çarşaf reklam verenler, sizi şimdi dolar bozdururken de görelim.

Kolaydır bir başkasının yaptığı ile övünmek, birde sizlerin bu ülke için yapacağınız fedakârlıkları görelim.

Eğer ki ülke dardaysa ki darda ( Cumhurbaşkanı da telaffuz ediyor) elbette son kuruşumuza kadar devletin yanında olalım. Kefen paramız dahi olsa götürüp bozduralım.

Ama aynı tavrı devletin kaynakları ile saltanat kuranlarda da görmek isteriz. Şehirlere devasa AVM’ler kurarak sözde yatırım yaptım cakası satanların, kazandıkları ve yurt dışındaki yastıklarının altına koydukları dolarları, altınları da görmek isteriz.

Bu ülkenin yüzde 52’si dolar düşsün diye Recep Tayyip Erdoğan’a oy vermedi, bu ülke düşmesin diye oy verdi. Bugün yine bir fedakarlık lazım ise onu da seve seve yapacaktır elbet. Yastığının altında borç faturaları biriktirenlerin, karun kadar zengin olanlardan daha fazla size güvendiği bir gerçektir. Bu ülkenin devletine olan güveni tamdır. Hala doların ateşinin düşeceğine, ekonominin rayına oturacağına inancı gereğinden fazladır.

Devlet taşın altına elini koyduğunda bu halk o taşın altına gövdesini koyar. Tıpkı tankın altına koyduğu gibi…

YORUMLAR 1 Yorum Yapıldı.

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN