Mehmetçik İnlerine Giriyor

13 Eylül 2018
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz

Komandolar İkiyakalar’da teröristlerin inlerine girmeye devam ediyor. Bir teröristin ifadesi üzerine terör örgütünün kullandığı sığınak vuruldu.

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK), komandoların İkiyakalarda teröristlerin inlerine girmeye devam ettiğini açıkladı. Teslim olan bir teröristin ifadeleri üzerine Metina bölgesinde örgüte ait bir sığınak yerle bir edildi.

TSK’dan yapılan açıklamada, komandolar tarafından İkiyakalar’da icrasına devam edilen operasyonlarda teröristlerin inlerine girilmeye devam edildiği kaydedilerek, “Aramalarda tespit edilen derin bir tünelin birbirine bağladığı dört mağaradan oluşan sığınakta; çok miktarda tuzaklanmış durumda tüp, roket mühimmatları, çeşitli tip patlayıcı maddeler, 30 kadar TNT kalıbı, bol miktarda EYP malzemesi ile yaşam malzemeleri bulunmuş ve imha edilmiştir” denildi.

Teslim olan terörist söyledi, TSK vurdu
Türk Silahlı Kuvvetleri, Metina bölgesinde tespit edilen teröristlere ait mağarayı vurdu.
Askeri kaynaklardan alınan bilgiye göre, bu mağarayı teslim olan bir terörist söyledi. Teröristin itirafları doğrultusunda TSK sığınağı vurdu. Büyük bir sığınak olduğu tespit edilen mağarada önemli zayiat verdirildiğinin değerlendirildiği öğrenildi.

Çok sayıda mühimmat ele geçirildi
TSK, Hakkari sınır bölgesinde icra edilen operasyonlarda, 10 Eylül’de bölücü terör örgütüne ait 1 adet 120 mm havan, 6 adet roket mühimmatı, 1 adet RPG-7 roket, 6 adet el bombası, Muhtelif yaşam malzemesi ve örgütsel doküman ele geçirildiğini açıkladı. dha

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN