Sıcak Hava Göçü Erteledi

6 Kasım 2018
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz

Adilcevaz ilçesinde bulunan Arin Gölü’ne gelen ve kış aylarıyla birlikte Kuzey Afrika’ya göç eden flamingolar, bu yıl havaların iyi gitmesi nedeniyle göç etmediler. 

İLKBAHAR aylarında İran’ın Urumiye Gölü’nden göç ederek Bitlis’in Adilcevaz ilçesinde bulunan Arin Gölü’ne gelen ve kış aylarıyla birlikte Kuzey Afrika’ya göç eden flamingolar, bu yıl havaların iyi gitmesi nedeniyle göç etmediler.

Bitlis’in Adilcevaz İlçesi’ne yaklaşık 25 kilometre uzaklıkta bulunan ve birçok kuş türüne ev sahipliği yapan Van Gölü kıyısındaki Arin Gölü, hem flamingolara hem de ördeklere ev sahipliği yapıyor. İran’ın Urmiye Gölü ile Afrika arasında göç ederken yaklaşık 6 ay boyunca Arin Gölü’nde dinlenen flamingolar, meraklılarına ve fotoğrafçılara görsel şölen sunmayı sürdürüyor.

HAVALARIN HENÜZ SOĞUMAMASI MİSAFİRLİĞİ UZATTI

Uzmanlar, özellikle flamingoların havaların soğumaya başladığı Kasım ayı ile birlikte Van Gölü havzasını terk ederek, Kuzey Afrika’ya göç etmeye başladığını, ancak bu yıl havaların henüz soğumaması nedeniyle göç etmediklerini söyledi. DHA

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN