Kim bu siyasetçi?

27 Kasım 2018
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz

Sizce bu sevimli minik kim dersiniz?

Hala bulamadıysanız söyleyelim de meraktan kurtulun. BU sevimli mnik MHP’nin Erzurum Büyükşehir Belediye Başkan adayı Prof.Dr.Serdar Sevimli’den başkası değil! Açıkçası bu fotoğrafı dün sabah bana facebook’dan mesaj kutuma attıklarında hemen tanıdım, Serdar Sevimli dedim. Altında isim yoktu ama bir yanlışlık yapmamayım diye fotoğrafı atan Pasinler Ticaret Odası Başkanı Aydın Taşbaşı’yı telefonla aradım hemen.

O da doğruladı, ‘’Serdar hoca’’ dedi.  Sabah sabah hoş, sevimli bir sürpriz oldu o resim. Bu vesileyle Aydın başkana teşekkürlerimi sunarken, Pasinler’den hemşehrim olan Serdar hocaya da bir kere daha çıktığı yolda başarılar diliyorum.

Böyle hatıratlara can kurban! 

Daha önceleri hatıratlara bayıldığımı söylemiştim. Hele de yakın tarihten hatıralar paylaşılmışsa o kitap, okumalara doyamam. Bunlardan birisi de şair Sunay Akın’ın Kalede 1 Başına kitabı oldu. Turgay Şeren, Sabri Dino, Varol Ürkmez ve Şenol Güneş gibi efsane kalecilerin acı-tatlı hatıratlarına yer verdiği kitabı bir solukluk ettim! Tabi kitap dediğin biraz da öğretici olacak. Sunay Akın’ın bu kitabında penaltı konusunda bir sürü bilmediğimi de öğrenmiş oldum. Özellikle çok bilmiş futbol adamlarına ve bilhassa da kalecilere tavsiye ederim. İş Bankası yayını bu kitabı illaki alıp okusunlar. Sunay Akın’ın da aslında eski bir kaleci olduğunu, Yaşar Kemal ve Aziz Sancar’ın da kalecilik geçmişinin olduğunu da yine bu kitaptan öğrendim. Kitapta var. Kalecilerin korkulu rüyası olan penaltının ilk icadı 1891 yılında olmuş. İrlanda’nın Milford Everton takımının kalecisi William McCrum, ceza alanı içinde rakip oyunculara yapılan faullerin kaleye direkt şut olarak atılması teklifinde bulunmuş. Bu yıllara kadar penaltı yerine o tür faüllerde serbest atış yapılıyormuş. İngiltere gibi futbolun beşiği bir ülke bunu ilk başta kabul etmemiş ama sonra ikna olmuş. Tarihte ilk atılan penaltı vuruşunun gol olmadığının belirtildiği kitapta turnuvalarda finalde takımlar yenişemeyince para atışıyla finalist belli oluyormuş. 1970 yılında ilk defa finalistler penaltı atışları ile belli olmaya başlanmış. 1959 yılında ülkemizde ilk penaltı kararı Karagümrük-Vefa maçında verilmiş. Ne varki İngiltere’de olduğu gibi bizde de ilk penaltı vuruşu gol olmamış. Karagümrüklü Kadri Aytaç’ın vuruşunda Vefa kalecisi Baskın topu bloke etmiş. Türkiye’de ilk penaltı atışı Fenerbahçe-Beykoz maçında olmuş. 86.dakikada Lefter, kazanılan maçta penaltıyı gole çeviren ilk Türk futbolcu olarak tarihe geçmiş. Daha çok şey var bu konularda. Yok, yok. Bence siz bu kitabı alın okuyun, daha fazla uzattırmayın bana!

 Thanks Anna!

 Hem güzel hem de bir o kadar sempatik. Görev yaptığı Erzurum’da kendini kısa sürede sevdirdi ve kabul ettirdi.  Güleç, tanıştığı kişiye anında pozitif enerji veren biri. İçi neyse dışı da o. Herşeyden önce bir profesyonel. Sürat Pateni Milli takımımızın başantrenörü Anna Lukanova’dan bahsediyorum. Bize sürat pateni tarihinde ilk defa bu kadar az sporcuyla çok madalya kazandıran hoca. Bizi madalyaya boğan antrenör. Polonya’nın Sanok şehrinde yapılan yarışmada her kategoride ve mesafede sporcularımıza altın madalya alma mutluluğu yaşatan antrenör. Onu boşuna sevmemişiz. Yoğun ve disiplinli çalışmalarının meyvesini toplamda 13 madalya ve bir büyük kupa elde ettiğimizde aldığımızı görüyoruz. Katıldıkları yarışlarda ülkemize çoğu altın bir sürü madalya kazandıran sporcularımız Fırat Yardımcı, Furkan Akar, Tunay Şimşek ve Metehan Atar başta olmak üzere Anna ve yardımcısı Mükerrem Deniz, kafile başkanı yönetim kurulu üyemiz Süleyman Erim Erhan’a kocaman bir teşekkürü borç bilirim…

Palandöken’den girdi, Çat’tan çıktı!

Çat’tan aday adayı olan işadamı Fevzi Genç’in adaylık başvurusunda ilginç bir gelişme yaşanmış. Bir süreden beridir AK Parti’den Palandöken Belediye Başkan adaylığı düşünen Fevzi Genç, aday adayı başvurularının yapıldığı son gün başvuru ücretini ödemek için bankaya gider. Saat de tam başvurunun son 2 dakikasıdır. Tam da Palandöken aday adaylığı için para yatırmak üzereyken o da ne? Bir  telefon gelir ve Palandöken’den vazgeçer, hemen rotayı Çat’a çevirir! İki dakika öncesine kadar Palandöken aday adayı olarak banka şubesine giren Fevzi Genç, şubeden Çat aday adayı olarak çıkar. Bana bunu kendisi anlattı Fevzi Genç’in. Telefonla kendisini arayıp adres değişikliğini kimin istediğini söylemedi ama o artık Palandöken’in değil, Çat’ın aday adayı. Bu arada, daha önce Palandöken aday adayı olarak afiş bastıran Genç, Palandöken yazısını kaldırdı, aday adayı olduğu Çat’ı yazdırdı.

 İlçelerde alım-satımlar stop!

 AK Parti’de Büyükşehir Belediye Başkan adayı belli oldu ama ilçelerde belirsizlik sürüyor. Henüz kimlerin kalacağı veya aday edileceğinin belirlenmediği iktidar partisine mensup ilçe belediyelerinde özellikle alım, satım işleri durdurulmuş durumda. Ne ihale ne de doğrudan temine uygun işler  artık eskisi gibi yapılmaz oldu. Büyük bir ihtimalle de adaylıklar kesinleşene kadar ilçelerde belediye meclisleri eskisi gibi fazla toplanmayacak. Zaten belediye başkanları da özellikle parasal konularda gelen talepleri şu a için riskli bularak reddediyor. Çoğu daha önce planlanmış ve iş proğramlarında yeralan konular da ötelenmiş durumda. Bu konuda geçen hafta sonu konuştuğum bir ilçe belediye başkanı, ‘’Ağırmayan başımızı ağrıya sokmanın anlamı yok. Çok zaruri olmadığı sürece bu saatten sonra hele de parasal bir konuda hiçbir evrağa imza atmam. Bu konuda gelen talepleri de daha şimdiden reddetmeye başladım’’ diye konuştu.

 Ağzından bal akıyor Aynalı!

 Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen’in yeniden aday gösterilmesi özellikle BB Erzurumspor kanadında sevinçle karşılandı. Kulübün başkan yardımcılarından olan ve aynı zamanda Büyükşehir’de Genel Sekreter yardımcılığı görevinde bulunan Zafer Aynalı, facebook hesabında paylaştığı bir fotoğraf ile büyük dikkat çekti. Aynalı, başkan Sekmen ile 1.ligden süper lige çıkarken alınan kupayla bir fotoğraf paylaştı ve altına da ‘’ Büyükşehir Belediye Başkanım Mehmet Sekmen ile daha çok kupalar kaldıracağız inşallah’’ dedi! Son 3 yılda Sekmen ile 3 kupa kazanan ve artık süper ligde olan BB Erzurumspor’da belli ki sırada yeni hedefler, yeni kupalar var! Ve belli ki süper lig kupası da kaldırma hedefleniyor.  Sekmen’in yeniden aday edilmesi karşısında coşmuş da coşmuş Aynalı! Ne diyeyim Aynalı, ağzından bal akıyor!

 

TUTTUĞUM BABA SÖZLER: İnsαn birisiyle yαşlαnmαlı, birisi yüzünden değil!

DUVARIN DİLİ : Bu sokaklar bizi el ele görmeden güzelleşmiyecek!

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN