Her Gün Zirve Yapıyorlar

4 Aralık 2018
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz

Bitlis merkez ve yakın çevresine kar yağmayınca kayakçılar, antrenmanlarını 2 bin 500 rakımlı Nemrut Krater Dağı’nda yapmak zorunda kaldı. Kuzey Disiplini Kayak Antrenörü Sedat Döymaz, merkezde kar olmadığı için Nemrut’a gelmek zorunda olduklarını belirterek, burada 2018- 2019 yılındaki yarışmalara hazırlandıklarını söyledi.

Kış aylarına girilmesine rağmen karıyla ünlü Bitlis’e kar yağmayınca, kayakçılar da kendilerine antrenman sahası olarak Nemrut Krater Dağı’nı seçti. Bugüne kadar birçok madalya almayı başaran ve çalışmalarını kent merkezindeki Onur Güler ve Eleman Hanı Kayak Tesisleri’nde yapan Bitlis Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürlüğü’ne bağlı 40 sporcu, antrenman için kent merkezine 23 kilometre uzaklıkta bulunan Tatvan ilçesindeki Nemrut Krater Dağı’na gelmek zorunda kaldı. Kar kalınlığının 25 santimetreyi bulduğu Nemrut Dağı’nda kayakçılar, antrenörlerinin gözetiminde yoğun bir çalışma yürütüyor.

Kuzey Disiplini Kayak Antrenörü Sedat Döymaz, 2018-2019 yılı faaliyet programında yer alan kayak yarışmalarına hazırlandıklarını söyledi.  Soğuk hava ve doğa koşullarına aldırış etmeden zorlu şartlarda çalışma yaptıklarını anlatan Döymaz, “Bitlis’e kar yağmayınca farklı mekan arayışlarına girmek zorunda kaldık. Soğuk hava sporcularımızı zorlasa da yoğun bir çalışma yürütüyoruz. Bunun karşılığını alacağımıza inanıyoruz. Geçen yıl da kar yağmadığı için aynı problemle karşı karşıya kalmıştık. Ancak bu yıl Nemrut’u tercih ettik. 2019 yılında hedefimiz dünya şampiyonasında sporcularımızın yarışması. İnşallah en iyi şekilde ülkemizi ve kentimizi temsil edeceğiz” dedi. dha

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN