Bu Nasıl Hata?

6 Aralık 2018
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ismini açıkladığı AK Parti Tunceli Belediye Başkan adayı Erzurum’u karıştırdı. Haber ajanslarının yaptığı hata nedeniyle başta Habertürk olmak üzere ulusal ve yerel internet siteleri, Erzurumlu MHP’li Gökhan Arslan’ı Tunceli Belediye Başkan adayı olarak resmini ve kişisel bilgilerini paylaşınca şehirde günün konusu oldu.

Cihat İncesu/Pusula

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan AK Parti’nin yeni belediye başkan adaylarını açıkladı. Ancak bir isim günün en çok konuşulan ismi oldu. AK Parti Tunceli Belediye Başkan adayı Gökhan Arslan ismi Erzurum’a bomba gibi düştü.

YEREL VE ULUSAL HABER SİTELERİNDE YAPILAN BÜYÜK HATA!

Daha önce Milliyetçi Hareket Partisi’nden milletvekili adayı olan Erzurumlu Gökhan Arslan, yaygın haber ajansları tarafından AK Parti’nin Tunceli adayı olarak servis edildi. Arslan, başta Habertürk olmak üzere onlarca internet haber sitesi tarafından resmi konularak AK Parti Tunceli Belediye Başkan adayı olarak yayınlandı. MHP’li Gökhan Arslan’ın resmini hatta özgeçmişini okurlarıyla paylaşan haber sitelerinden bazıları kısa süre içinde yaptığı hatayı fark ederek yayını geri çekti ama bu haber Erzurum’a şok etkisi yaşattı.

İŞTE GERÇEK AK PARTİ TUNCELİ BELEDİYE BAŞKAN ADAYI GÖKHAN ARASAN

Gelen telefonların ardından olayı öğrenen Atatürk Üniversitesinde akademisyen olarak görev yapan Gökhan Arslan, “O ben değilim” dese de yakın çevresini bile inandıramadı. MHP’li Arslan, “ Görünce şoka girdim, bu nasıl bir hata. Bir anda telefonlarım çalmaya başladı. Herkes ‘hayırlı olsun, bizim niye haberimiz yok’ dedi. Oysa benim bile haberim yoktu. Hemen haber sitelerine baktım, benim fotoğrafım, benim bilgilerim vardı. En yakınımdaki insanları bile o aday ben değilim gerçeğine inandıramadım. Böyle yanlışlık olur mu? Şehir yanlış, parti yanlış, isim bile yanlış. Söz konusu adayın ismi Gökhan Arasan. Haberi İHA, DHA hatta devlerin resmi haber ajansı AA bile yanlış geçmiş. Bazen böyle hatalar olur ama basında yapılan hataların telafisi ne yazık ki pahalıya mal oluyor. Ben Ülkücü’yüm, başka bir partili olmam mümkün değil. Şimdi internet ortamında memleketim Tunceli olarak çıkacak. Oysa ben Erzurumluyum.” dedi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN