Sis Kazalara Yol Açtı

6 Aralık 2018
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz

Ardahan’da sis ve buzlanma

Ardahan, Kars ve Iğdır’da sis sebebiyle ulaşımda görüş mesaf1esi düştü, Ardahan’da sis ve buzlanma sebebiyle çok sayıda  trafik kazası meydana geldi.

Ardahan’da akşam saatlerinde başlayan ve sabaha kadar etkili olan sis nedeniyle görüş mesafesi yaklaşık 1 metreye kadar düştü. Özellikle sürücülere zor anlar yaşatan sis ve gizli buzlanma nedeniyle Ardahan genelinde yaralamalı ve maddi hasarlı trafik kazaları meydana geldi.

Dün sabah saat 08.30 sıralarında Ardahan-Kars karayolu üniversite mevkinde meydana gelen bir kazada 54 H 3679 plakalı tır, yoldaki gizli buzlanma nedeniyle kontrolden çıkarak bariyerlere çarptı. Kaza sonrası metrelerce araç kuyruğu oluşurken, trafik akışı 2 saat boyunca aksamalı olarak polis kontrolünde verildi. Kazanın sabah saatlerinde olması, birçok insanın okuluna ve işine zamanında gitmesine de engel oldu.

TIR sürücüsü , kazaların aşırı sis ve buzlanma nedeniyle meydana geldiğini belirterek, buzlanmaya zamanında önlem alınmamasından yakındı. Kazalar, trafiği de alt üst etti. 2 saat boyunca Ardahan-Kars karayolunda metrelerce kuyruk oluştu.

Karayolları ekipleri ise aşırı buzlanma yaşanan yolda tuzlama çalışması başlattı.  İha

Karslılar güne sisle başladı 

Kars’ta etkili olan karla karışık yağmur bugün yerini sise bıraktı. Sisin etkili olduğu kentte görüş mesafesi 5 metreye kadar düştü.

Karslılar dün sabah güne sisle başladı. Kent genelini etkileyen sis nedeniyle sürücüler ve işe gitmek için sabah yola çıkan vatandaşlar, zor anlar yaşadı. Kent genelinde gece başlayan ve sabah saatlerinde etkisini arttıran yoğun sis nedeniyle görüş mesafesi yer yer 5 metreye kadar düştü.

Öte yandan yoğun sisin olduğu Kars’ta hava sıcaklığı de eksi 6 dereceye kadar düştü.

Iğdır yoğun sis altında 

Iğdır’da gece saatlerinde etkili olan sis hayatı olumsuz etkiledi.

Iğdır şehir merkezi gece saatlerinde sisle kaplanırken, sürücülerin görüş mesafesi yer yer 10 metreye kadar düştü. Sürücüler, yoğun sisten dolayı oluşabilecek kazalardan kaçınmak için hızlarını düşürerek, sis farı ve dörtlülerini yakarak trafikte seyretti. Şehir merkezi sisin içinde adeta kayboldu. İHA

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN