Ne Öğretmen Ne Gözetmen

3 Ocak 2019
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz

ARDAHAN’da Yunus Emre Anadolu Lisesi’nde eğitim gören öğrenciler, ‘Onur Sistemi’ uygulamasıyla sınavlara öğretmensiz ve gözetmensiz girdi.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un gündeme getirdiği ‘gözetimsiz sınav’ uygulaması, Ardahan’daki okullarda da hayata geçmeye başladı. Kentte ilk olarak Yunus Emre Anadolu Lisesi’nde ‘öğretmensiz ve gözetimsiz sınav’ yapıldı. Öğrenciler, ‘Onur Sistemi’ uygulaması ile sınavlara sınıflarda gözetmen ve öğretmen olmadan girdi. Sınav kâğıtlarını dağıtan öğretmenin başarılar dileyerek sınıftan ayrılmasının ardından öğrenciler soruları cevaplamaya çalıştı.

Uygulama hakkında öğrencilere bilgi veren İl Milli Eğitim Müdürü Fikret Çerkezoğlu, “Bakanlığımızın başlattığı uygulama ile gözetmensiz sınıflarda sınav yapıyoruz. Biz öğrencilerimize güveniyoruz. Önemli olan kişinin kendisini test etmesi, kendi bilgisini ortaya çıkarması, bu nedenle ilk uygulamamızı Yunus Emre Anadolu Lisesi’nde gerçekleştireceğiz” dedi.

İlk kez öğretmensiz sınava giren öğrenciler ise “Öğretmenlerimiz bize güveniyor, bizler de kendimize güveniyoruz. Bu işin üstesinden geleceğimize inanıyoruz” ifadelerini kullandı. dha

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN