Liseliler Hocalı Katliamını Yazacak

4 Ocak 2019
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz

Türkiye Azerbaycan Dostluk Dernekleri Federasyonu (TADDEF) Iğdır Azerbaycan Evi Derneği, Azerbaycan’ın Hocalı” şehrinde 26 Şubat 1992’de Ermenilerin yaptığı katliamı anlatan Liseler arası  Hikaye, Şiir, Kompozisyon ve Resim Yarışması  düzenledi.

İrfan TARAKÇIOĞLU/PUSULA

Türkiye Azerbaycan Dostluk Dernekleri Federasyonu (TADDEF) Iğdır Azerbaycan Evi Derneği, 26 Şubat 1992 tarihinde Ermeniler tarafından” Azerbaycan’ın Hocalı” şehrinde yapılan katliamı anlatan Liseler arası  Hikaye, Şiir, Kompozisyon ve Resim Yarışması  düzenledi.

TADDEF ve Iğdır Azerbaycan Evi Derneği  Başkanı Serdar Ünsal,  “Bu sene Hocalı faciasının 27. Yıldönümü, bu nedenle dernek olarak, 1992 yılında asrın faciası olarak nitelendirilen Ermenilerin hür dünyanın gözü önünde sırf Müslüman ve Türk oldukları  için katlettikleri “HocalıŞehitleri” için hikâye, şiir, kompozisyon, resim yarışması düzenledik. Yarışma 18 Şubat 2019 tarihinde  sona erecek, değerlendirme kurulu yarışmaya katılan eserleri inceleyerek ilk üç dereceye girenleri tespit edecek. Dereceğe girenlere ödülleri düzenleyeceğimiz törenle vereceğiz. Yarışmaya bütün lise öğrencilerimizi katılmaya davet ediyorum “dedi.

Ünsal, Iğdır il genelinde bulunan lise öğrencilerinin katılabileceği yarışmada yıllardır Türk düşmanlığı yapan Ermenilerin yaptıkları katliamlara dikkat çekmek istediklerini belirterek, “1992 yılında Azerbaycan’ın ,Dağlık Karabağ, Hocalı, Şuşa, Kelbecer, Ağdam gibi şehirlerinde yaptıkları insanlık dışı katliamları gündeme getirerek gençleri bilinçlendirmektir. Bilindiği gibi Ermenilerin gerçek yüzünü Hocalı da görmek mümkün. Çünkü 1915 -20 yılları arasında  Anadolu’da, Iğdır’da  uyguladıkları vahşeti 1992 de bir kez daha uygulamışlardır. Hocalı’da savunmasız insanları şehit etmişlerdir. Bugün Ermeni zulmünden kaçan binlerce Azerbaycan Türk’ü zor durumdadır. Ermenilerin  Hocalı da yapmış olduğu vahşice soykırım aslında hür dünyanın insanlığın utanç günüdür. Türk milleti hiç bir zaman Ermenileri katletmemiştir. Sözde soykırım iddiaları iftira ve yalandan ibarettir. Bugün Hocalı’da , Karabağ da binlerce insanı kadın ,çoluk çocuk demeden katliam yapan Ermenilerin dedeleri, babaları geçmişte de Iğdır ve çevresinde binlerce insanı diri diri damlara doldurup yakmışlardır. Buda gösteriyor ki Ermeniler kan dökücü Türk düşmanı olan bir millettir ”şeklinde konuştu.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN