Erzurumlu Yıldızlar Finale Gidiyor

8 Ocak 2019
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz

Ardahan’da yapılan Anadolu Yıldızlar Ligi Badminton Grup Müsabakaları’na katılan Erzurum takımı, grup ikinci olarak Çorum’da yapılacak çeyrek final maçlarına katılma hakkı elde etti.

İrfan TARAKÇIOĞLU-PUSULA

Erzurumlu yıldız badminton sporcuları Ardahan’dan çeyrek final bile aldı.

Gençlik ve Spor Bakanlığı, 2018-2019 yılı faaliyet programında yer alan Anadolu Yıldızlar Ligi Badminton Grup Müsabakaları geçtiğimiz hafta sonu 11 ilden Kız-Erkek olmak üzere 105 sporcunun katılımı ile Ardahan Kazım Karabekir Spor Salonunda yapıldı.

Müsabakaların açılış töreni  11 ilin Kız-Erkek takımlarının katılımıyla yapılırken, açılış seremonisine Ardahan Gençlik ve Spor İl Müdürü Bilent Akar, Spor Şube Müdürü Yurdaer Yurdakul, antrenörler, idareciler, sporcular ve vatandaşlar gösterdi. Ardahan Gençlik ve Spor İl Müdürü Bilent Akar müsabakaya katılan takımlara gösterdikleri mücadeleden dolayı tebrik ederek, çeyrek final müsabakalarında ter dökecek takımlara başarı diledi. 3 gün süren müsabakalarda gruplarında ilk ikiye giren il karmaları çeyrek final müsabakalarına katılmaya hak kazandı. Grup müsabakalarında tüm sporculara katılım belgesi verilirken, dereceye giren takımların sporcularına ise başarı belgesi, ve madalya takdim edildi.

Erzurum ekibi grup ikincisi

Antrenörler Ömer Akman ve Esra Durak’ın nezaretinde müsabakalara katılan Erzurum Erkek Takımı, 3 gün devam eden müsabakalar sırasında grup ikincisi olmayı başardı. Badminton İl Temsilcisi Hakan Ülgü ve antrenörler Ömer Akman ve Esra Durak,   Erzurum takımının bu başarıyla  önümüzdeki ay Çorum’da yapılacak çeyrek final müsabakalarına katılma hakkı elde ettiğini ifade ederek, grup müsabakalarına katılabilmeleri için gerekli imkan ve desteklerinden dolayı Gençlik Spor Müdürü Fuat Taşkesenligil ve Spor Şube Müdürü Güngör Şenses’e  teşekkür ettiler.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN